« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Eleman değil miyim' demese belki de kalacaktı

G.Saray Başkanı, dün Fatih Terim ile bir araya gelecekti. Ancak hocanın, “Ben elemanı değil miyim. Ulaşmak istiyorsa asistanlarım var” demesi üzerine görüşmeden vazgeçti.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

G.SARAY’da yapılması beklenen Terim-Aysal zirvesine ‘Eleman’ göndermesi son darbeyi vurdu. Fatih Terim’in Milli Takım’ın başına geçmesi ile başlayan krize nokta koymak isteyen G.Saray Başkanı Ünal Aysal, dün son kez kendisi ile bir araya gelecekti. Aysal, hafta boyunca telefonlarına çıkmayan ve Lutfi Arıboğan ile haber göndermesine karşın kendisine geri dönüş yapmayan Terim’e böylece son bir adım atacaktı.

İŞTE FATİH TERİM'İN YENİ ADRESİ

TERİM’İN ÜSLUBUNA SİNİRLENDİ

ANCAK, Terim’in önceki gün yakın çevresine “Başkan bana Fatih İbradı ya da Hande’den ulaşabilirdi. Ben elemanı değil miyim? Başkan elemanına sadece telefonla mı ulaşır” diyerek Aysal’a iki asistanını işaret etmesi başkanı kızdırdı. Bu üslubu beğenmeyen Aysal teknik direktörü ile köprüleri attı. Ve sabah düzenlediği basın toplantısında da krize Terim ile görüşüp son vereceklerinin altını çizen Aysal, Terim’in bu sözleri sonrası öğle saatlerinde kararını değiştirdi.

Fatih Terim'in Galatasaray'daki teknik direktörlük görevinden alınması hakkında ne düşünüyorsunuz?
MESAJINIZI YAZIN YAYINLAYALIM

OLCAY’IN ARABULUCULUĞUNU İSTEMEDİ

ÖTE yandan Aysal ile Terim arasındaki buzları eritmek adına son dakikada devreye giren Özkan Olcay’ın çabası da yeterli olmadı. G.Saray 2. Başkanı, Aysal’a “İsterseniz Fatih Hoca ile ben konuşup arayı bulayım” teklifi yaptı. Geri adım atmayan Aysal ise, “Teşekkürler.. Ben Fatih Hoca ile konuşmak istedim ancak kendisi geri dönüş yapmak istemedi” karşılığını vererek yönetim içinden bu konuda adım atılmasına onay vermedi. Ve ipler koptu.

TERİM KARARI SOSYAL MEDYAYI SALLADI

TFF gelişmeleri yakından izliyor

TERİM’in, G.Saray ile bağlarının kopmasının ardından gözler TFF’ye çevrildi. TFF ise, “Terim ile yarın (bugün) hemen 3+1 yıllık sözleşme yapılacağı haberleri gerçeği yansıtmamakta olup, gelişmeleri yakından takip ettiğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla duyururuz”açıklaması yaptı.

26 YILLIK İMPARATOR

Florya’ya çevik kuvvet çağrıldı

G.SARAY Yönetimi, Terim ile yolları ayırma kararı almasından sonra Florya’da istenmeyen olayların yaşanmasını önlemek için çevik kuvvetten yardım istedi. Tesislere gelen ve yönetimi protesto eden taraftarlar ise tesis kapılarını açarak içeri girdiler.

FLORYA'DA YÖNETİM İSTİFA SESLERİBunları da Beğenebilirsiniz