Eğitim Haberleri

  Elektronik sınav başvuruları başladı

  Hürriyet Eğitim
  10.09.2014 - 17:35 | Son Güncelleme:

  ÖSYM, tarafından elektronik ortamda düzenlenecek olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) için başvurular başladı. Adaylar 10-12 Eylül arasında ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden başvuru yapabilir. Kontenjanlar sınırlı olduğu için ilk başvuranlar sınava katılacak. Kontenjan dolmadığı takdirde başvurular 12 Eylül akşamı 17.00’ye kadar devam edecek.

  e-YDS 20 Eylül Cumartesi günü Ankara’da ÖSYM Merkez Bina ikinci katta bulunan Elektronik Sınav Uygulama Salonunda (Bilkent-Ankara) yapılacak. Sınav, saat 14.00’te başlayacak ve 2,5 saat (150 dakika) sürecek. Sınav ücreti başvuru tarihleri arasında kredi/banka kartı ile yatıracaklar. 10 Eylül saat 14.00’te başlayan sınav ücreti ödeme işlemi kontenjan dolduğunda sona erecek. Kontenjan dolmadığı takdirde 12 Eylül saat 17.00’ye kadar ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden çalışma gün ve saatleri içinde yapılabilecek. Kontenjan dolduğunda adayların sınav ücreti yatırmaları, sistem tarafından engellenecek. ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden bu işlemleri yaptırmayan adaylara Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecek.

  ÖSYM, ilk defa yapılacak elektronik sınavla ilgili adayların fikir edinmesi için bir de deneme sınavı hazırladı. Adaylar deneme sınavını uygulayarak, asıl sınav için tecrübe kazanabilir.

  e-YDS başvuru kılavuzu için tıklayınız
  Deneme sınavı için tıklayınız

  Etiketler: OSYM
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı