Çukurova Haberleri

  Elektronik kelepçeli hırsızlar yine rahat durmadı

  Hürriyet Haber
  30.09.2015 - 14:42 | Son Güncelleme:

  ADANA’da hırsızlık suçundan denetimli serbestlik uygulanıp elektronik kelepçe takılan 18 yaşındaki Mazlum Ş. ile 18 yaşındaki İsa Y., alışveriş için girdikleri akaryakıt istasyonunun marketinden cep telefonu çaldı.

  Merkez Seyhan İlçesi’nin Ova Mahallesi’nde oturan Mazlum Ş. ile Dağloğlu Mahallesi’nde yaşayan İsa Y., yaptıkları hırsızlık suçu nedeniyle denetimli serbestlik yasası uygulanarak serbest bırakıldı. Ayak bileklerine elektronik kelepçe takılan 2 zanlının her gün saat 16.30’da Sakarya Mahallesi’ndeki Denetimli Serbestlik Bürosu’na gelip evrak imzalaması istendi.

  Düzenli olarak imzaya gelen iki arkadaş, 15 Eylül’de Denetimli Serbestlik Bürosu’ndan çıkıp, yan taraftaki akaryakıt istasyonuna geldi. Marketten sigara alan iki arkadaş, kasiyer Arif Hikmet Güzel’in masa üzerinde bıraktığı cep telefonunu da çalıp gitti. Bir süre sonra telefonunun çalındığını anlayan Güzel, polise başvurdu. Güzel’in şikayetçi olması üzerine güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, zanlıları tespit etti. Mazlum Ş. ile İsa Y., Hırsızlık Bürosu ekiplerince yakalandı. Ayak bileklerinde elektronik kelepçe takılı olan iki zanlı, yakalandı.

  Emniyetteki sorgularında hırsızlık iddiasını kabul etmeyen Mazlum Ş. ile İsa Y., sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı