ANKARA HABERLERİ

Elektronik atık ODTÜ'de bursa dönüşüyor

Hürriyet Haber
06.08.2012 - 17:39Son Güncelleme :
Hürriyet Haber

RadyoOdtü’nün basın sponsorluğunda Ankara’da farklı AVM’lerde hafta sonlarında e-atık toplayan Evciler, topladığı atıklardan elde ettiği geliri ihtiyacı olan öğrenciler için burs olarak kullanılmak üzere bağışlıyor.
E-atıktan elde edilen gelir yarın düzenlenen törenle ODTÜ Geliştirme Vakfı’na bağışlanacak.
Elektronik atık geri dönüşümü ile sosyal sorumluluk konseptini bir araya getiren kampanya çerçevesinde toplanan atıklar sonucunda 5000 tl’lik bir katma değer elde edildi ve yüzlerce kilo ağır metalin de doğaya karışmasını engellendi. Proje yöneticisi Ozan Kayahan şunları söyledi:

16 milyon metreküp
suya zarar verecekti

“Kampanya çerçevesinde doğaya karışması engellenen kurşun miktarı 16 milyon metreküp suyu kullanılamaz hale getirebilecek düzeydeydi. Ankara’da kişi başı yaklaşık 1,5 gram e-atık toplanan kampanyanın eylül ayı içerisinde tekrarlanması ve bu sefer kişi başı 5 gram atık toplanarak yaklaşık 15.000 TL’lik bir bağış yapılması hedefleniyor.
Ülkemizde bu gün maalesef toplanan e-atık adına kişi başı gramları konuşurken AB üye ülkelerine baktığımızda bu rakam yıllık kişi başı 4 ila 14 kilo arasında değişmektedir. Gelişmiş ülkelerde ki geri dönüşüm bilincine ulaşabilmek adına gerçekleştirilen bu sosyal sorumluluk projesi uzun bir yolun ilk adımı olmakla beraber şüphesiz ne kadar sağlam atılırsa hedefe ulaşmak adına bir o kadar da büyük bir adım olacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Elektronik atık ODTÜ'de bursa dönüşüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ağustos 2012 tarihinde saat 17 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elektronik atık ODTÜ'de bursa dönüşüyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı