Gündem Haberleri

  ‘Elektrikli’ çelik bariyer can aldı

  Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL,(DHA)
  04.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Boğazı’nda denize giren 17 yaşındaki genç, yol kenarındati çelik bariyerlere dokununca elektrik akımına kapılarak can verdi.

  Aydınlatma direğinden çelik bariyerlere geçen elektirik kaçağı yüzünden hayatını kaybetti. Olay yerinde çelik bariyerlere dokunan 4 kişi daha elektrik akımına kapılarak yaralandı.

  Olay Baltalimanı Sahil yolunda meydana geldi. Küçük Armutlu Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Şehit Hasan Uzun Sokak'ta yaşayan ve bir kadın kuaföründe çalışan 17 yaşındaki Veysel Geçen arkadaşları ile birlikte sahile gitti.

  Anne Fadime Geçen ise akşam olduğunu sokağa çıkmamasını istedi. Annesinin itirazlarına rağmen dışarı çıkan Veysel, arkadaşlarıyla birlikte denize girip, çıktı. Daha sonra elbiselerini koyduğu yol kenarındaki çelik bariyerin yanına gitti.

  Ancak kıyafetlerini almak isterken elektirik akımına kapıldı. Veysel'e yardım etmek için çelik halatlara yaklaşan 4 vatandaş daha elektir akımına kapıldı. Sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde Veysel'e müdahalede bulunmak istedi fakat ambulansta bulunan teknik cihazın çalışmadığı görüldü. Ambulansta doktor Veysel'e müdahale ederken dahi çelik tele temas etmesi sonucu akımdan etkilendi. Az ilerisinde bulunan meraklı vatandaşlar olay yerine gelmek için çelik halatlara dokununca elektirik akımına kapılarak yaralandı. Kaçak elektiriğe çarpılan Veysel hemen hastaneye kaldırıldı.

  Yoğun bakıma alınan Veysel'in beyin ölümünün gerçekleştiği anlaşıldı. Olaydan 10 dakika sonra çevredeki esnafın şikayeti üzerine TEDAŞ görevlileri incelemenin ardından kaçak elektirik olduğunu tespit ederek bölgenin elektiriğini kestiler.

  Hastanede yoğun bakıma alınan Veysel'in beyin ölümünün gerçekleştiği anlaşıldı. Anne Fadime Geçen, oğlunun ölümüne neden olan elektirik kaçağından sorumlular hakkında yasal işlem başlatacaklarını ve sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.

  ARKADAŞLARININ OMUZUNDA SON YOLCULUĞUNA UGURLANDI

  Baltalimanı sahilinde yüzdükten sonra, cadde aydınlatma lambasının kaçak yapması ile elektriğe kapılarak hayatını kaybeden Veysel Geçen, canaze töreninde arkadaşlarının omuzunda taşındı. Küçükarmutlu Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Boğaziçi Cemevi’nde öğlen saatlerinde Veysel Geçen için cenaze töreni düzenlendi.

  Törende 17 yaşındaki Veysel Geçen’in annesi Fadime Geçen ile babası Murat Geçen yakınlarının yardımı ile ayakta durabildi. Gencin arkadaşları ise tören boyunca ağladı. Kılınan namazdan sonra cenaze, araca kadar arkadaşları tarafından taşındı. Daha sonra Kilyos Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Törenin bittiği sıralarda cemevine gelen CHP eski milletvekili Mehmet Sevigen ,Veysel Geçen’in yakınlarına taziyede bulundu. Habercilerin sorusu üzerine

  "Hepimizin başı sağolsun. Bu acılı günde bunları konuşmak doğru değil. Bu işin peşini bırakmayacağız. İnceleyeceğiz. Aile ile konuşacağız. Bu iş nereye kadar gidiyorsa sonuna kadar takip edeceğiz.Sizler de yardımcı olursanız bu olay ortada kalmaz.Bir an önce aydınlanır.Ailenin isteği de sadece çocuklarının nasıl öldüğü, bu işte bir ihmal var mı? Bu iş ortaya çıksın.Biz de mahalle olarak, arkadaşları olarak sonuna kadar takip edeceğiz" dedi. Cenaze aracının hareket ettiği sırada bir grup

  "Veysel’in Katili AKP’dir. Armutlu Halkı" yazılı pankart açarak slogan attı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı