Gündem Haberleri

  Elektriklerin kesilmemesi için topluca dua ettiler

  AA
  04.12.2014 - 15:46 | Son Güncelleme:

  Viranşehir Sivil Toplum Platformu üyeleri, ilçede yaşanan elektrik kesintilerini protesto etmek amacıyla "Elektrik duası" yaptı.

  Viranşehir Sivil Toplum Platformu üyeleri, ilçede sık sık yaşanan elektrik kesintilerini protesto etmek amacıyla Maliye parkı yanında toplandı. "Elektrik kesintisi cinayettir" ve "İnsanca yaşamak hakkımızdır" pankartları taşıyan gruptakiler, elektrik kesintilerini protesto etti.

  Dernek Başkanı Murat Karadaş, burada yaptığı basın açıklamasında, Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (DEDAŞ) kanunsuz elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşların mağdur edildiğini söyledi.


  Her gün 4 saat elektrik kesintisi uygulandığını ifade eden Karadaş, keyfi kesintiler nedeniyle özellikle çocuk, yaşlı ve hastaların sıkıntı yaşadığını ifade etti.


  Açıklamanın ardından grup adına konuşan Selahattin Büyükturan ise "Biz kurak mevsimlerde yağmur duası yapmayı biliyoruz. Ama bugün burada ilk defa yaşanılan kesintilerin bir an önce bitmesi için Yüce Allah'a dua edeceğiz. İnşallah duamız kabul olur ve yaşanılan bu zulüm sona erer" ifadelerini kullandı.


  Büyükturan daha sonra, elektriklerin bir daha kesilmemesi için gruptakilerle birlikte topluca dua etti.


  Duanın ardından guruptakiler olaysız şekilde dağıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı