ADANA HABERLERİ

Elektrik üreten semt pazarı

DHA
27.03.2017 - 14:24Son Güncelleme :
DHA

ADANA'nın merkez Seyhan İlçe Belediyesi, enerjisini güneşten alacak kapalı semt pazarı yapıyor. Yeşiloba Mahallesi'ndeki pazar, aylık 100 bin lira değerinde elektrik üretecek.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar Yeşiloba Mahallesi'nde düzenlediği halk toplantısında mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Karalar, yaptığı konuşmada enerjisini güneşten alan taziye evleri ve muhtarlık binalarının ardından güneş enerjisi ile çalışan kapalı semt pazarı yapacaklarını açıkladı. Karalar, Yeşiloba Mahallesi'nde inşa edilecek pazarın üzerinin güneş enerji panelleri ile kaplanacağını, aylık yaklaşık 100 bin lira değerinde elektrik üretileceğini söyledi. Başkan Karalar, yıl sonuna kadar hizmete girmesi planlanan pazarın, 3-4 yılda kendini amorti edeceğini kaydetti.

Zeydan Karalar, Adana'nın güneş yönünden zengin bir il olduğu belirtirken "Buradaki taziye evimiz de güneş enerjisi ile yani yeşil enerji ile çalışıyor. Enerji günümüzde çok önemli bir şey ama bu güneş enerjisi varken biz termik santral, nükleer santral gibi enerji üretimlerine tenezzül etmemeliyiz" diye konuştu.

ADANA,(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Elektrik üreten semt pazarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elektrik üreten semt pazarı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı