Gündem Haberleri

  Elektrik kesintisi 4 bin tavuğu telef etti

  Doğan ÇİZMECİ/ TURGUTLU(Manisa), (DHA)
  03.08.2009 - 17:31 | Son Güncelleme:

  MANİSA'nın Turgutlu İlçesi'nde arıza nedeniyle elektrik kesilmesi ardından jenaratörü devreye girmeyen çiftlikteki 4 bin tavuk telef oldu.

  Turgutlu'ya bağlı Derbent Beldesi Yolaltı Mevkii'nde elektrik direğinde meydana gelen arıza, küçük çaplı yangına neden oldu. Sevk edilen TEDAŞ yetkilileri, elektriği keserek, 1 saat içerisinde arızayı giderdi. Arızanın giderildiği süre içerisinde elektriği kesilen aynı bölgedeki Şemsettin Gencer'e ait tavuk çiftliğindeki jeneratör devreye girmeyince, çiftlikteki havalandırma sistemini durdu. Bu nedenle 22 bin tavuktan 4 bini aşırı sıcak, havasızlıktan telef oldu.

  Çiftlik sahibi Gencer, arızanın kendilerini büyük zarara uğrattığını, kayıplarının telafisi için hukuki yollara başvuracaklarını söyledi. Çiftlik çalışanlarından Bülent Karaca da elektrik kesintisinin çiftlikte havalandırmayı sağlayan fanların durmasına neden olduğunu anlatırken, “Kesintiyle ilgili bize bilgi verilmedi. Kesinti 30 dakika daha sürse, 22 bin tavuğun tamamı telef olacaktı” dedi.

  TEDAŞ Turgutlu Müdürü Said Arınç, direkteki arıza nedeniyle oluşan kıvılcımların kuru ot yangınına neden olduğunu, yangın ve arızaya müdahale amacıyla elektriğin kesildiğini söyledi. Arınç, ani arızalarda kesintiler için haber vermenin mümkün olmadığını programlı tamir ve bakımlar için gerekli duyuruları yaptıklarını bildirerek, “Bu bölgeye de ani müdahale etmemiz gerekiyordu, bu nedenle haber vermemiz mümkün değildi” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı