Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Elektrik fiyatında yeni dönem

  Hürriyet Haber
  09 Ekim 2007 - 15:47Son Güncelleme : 09 Ekim 2007 - 17:26

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, nihai tüketiciye yansıyacak elektrik fiyatında, 2008'den itibaren 'otomatik fiyatlandırma” sistemine geçilmesi yönünde çalışıldığını belirtti.

  Başbakanlık Merkez binada, devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren başkanlığında, devlet bakanı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in katılımıyla yapılan 'mini' enerji zirvesi sona erdi.

  Toplantı çıkışında gazetecilerini sorularını yanıtlayan Bakan Güler, enerjide hem bugün hem de geleceğe ışık tutacak, çok daha sağlıklı bir sistemi oturtacaklarını belirtti. Bakan Güler bu çerçevede, 2008 yılı başından itibaren nihai tüketiciye yansıyacak elektrik fiyatında 'otomatik fiyatlandırma' sistemi getireceğini açıklarken, “daha doğrusu otomatik fiyatlandırma sistemini 2008 yılından itibaren kurmak istiyoruz. Ana hatları netleşti, son rötuşlar yapılıyor. Bu akşamki Yüksek Planlama Kurulunda her şey netleşecek” diye konuştu.

  Bakan Güler, enerjiyle ilgili diğer konularda da ilgili bakanlarla mutabık kaldıklarını, elektrikte fiyatlandırma dahil ileriye dönük her şeyin görüşüldüğünü bildirdi.
  Güler, mutabakata varılan konuların yakında açıklanacağını kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı