Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Elektrik alamadığı eşine elektrik verdi!

  Hürriyet Haber
  22.08.2012 - 11:52 | Son Güncelleme: 22.08.2012 - 12:15

  Erkeklerin eşlerine uyguladığı şiddet sınır tanımadı. Kimisi, 'elektrik alamıyorum' diye eşine elektrik verdi kimisi eşini dövmek için özel cop yaptırdı.

  Ankara Barosu tarafından 15 ay önce hayata geçirilen 'Gelincik Projesi' kapsamında 15 bin kadın irtibat bürosuna gelerek ve telefonla "imdat' diyerek yardım istedi.

  Erkeklerin şiddette sınır tanımadığı gelen telefonlar ve ihbarlar bir kez daha ortaya çıktı. Habertürk’ün haberine göre; Gelincik Projesine başvurarak eşlerine boşanma davası açan kadınların hikâyelerinden örnekler:

  EŞE ELEKTRİK:

  Güneydoğu'da cezaevinden çıktıktan sonra 6 yıllık eşinden elektrik alamadığını iddia eden M.D. yatağa bağladığı eşinin cinsel organına düşük voltajlı elektrik bağlayarak elektrik almaya çalıştı. Uzun süre devam eden bu işkenceye dayanamayan A.D. imdat için gelincikten yardım istedi. A.D. eşine açtığı boşanma davası halen devam ediyor.

  UÇURUMA 5 YIL CEZA:

  Bir yıl önce bodyguard'lık yapan K.B.'ye aşık olan A.B. kına gecesi başlayan şiddet hiç bitmedi. Bodrum katta kiraladığı evden eşinin sokağa çıkmasını yasakladı.

  Eşi tarafından İmrahor Vadisi'nde uçurumdan ayaklarından tutularak atılmak istenen A.B. dakikalarca uçurmada sallandı. Acılan dava ile K.B. eşinden boşanırken Sincan Asliye Ceza Mahkemesi A.B.'ye 5 yıl 5 ay hapis cezası verdi.

  İKİ KIZI KURTARDILAR:

  Babaları tarafından 3 yıl tecavüze uğrayan 10 ve 14 yaşındaki iki kız çocuğu annelerinin gelincik bürosunu aramasıyla son buldu. Karşı çıktığı için burnunu ve dişlerini kırdığı eşi tarafından şikayet edilen baba S.M. tutuklu olarak yargılanmasına Ankara adliyesinden halen devam ediliyor. Çocuklar ise devlet korumasına alındı./images/100/0x0/55eb44c5f018fbb8f8b63a66

  DAYAK İÇİN ÖZEL COP:

  Kültür Bakanlığı'nda çalışan B.C.20 yıllık eşini daha rahat dövmek için özel olarak sanayide plastik ve tahtadan cop yaptırdı. 3 çocuk annesi L.C. arayarak istediği yardım sonrası eşinden kurtarıldı ve sığınma evine yerleştirildi. L.C. boşanma davası açarken çocuklarıyla birlikte devlet koruması altında.

  BİR JİLET ÇİZİĞİ:

  Eşinden sürekli şiddet uygulayan A.K. her defasında eşinin vücuduna bir jilet izi bırakıyor. 6 yıldır şiddet gören Y.K.'nın vücudu jilet iziyle
  dolarken imdat çağrısına gelincik avukatları tarafından kurtarıldı. Eşine açtığı dava halen devam ediyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı