ANKARA HABERLERİ

Elektirik faturası mağdur edemeyecek

Hürriyet Haber
20.06.2013 - 00:00Son Güncelleme :

Nallıhan’a bağlı Atça Köyü’nde kurulan Güneş Enerjisi Tesisi’nin açılışını yapan Ankara İl Özel Genel Sekreteri Adem Ceylan, “Köylü, yüksek elektrik faturalarına maruz kalmayacak” dedi. Ceylan ayrıca, köyden kente göçün azaldığını ve tersine göçün başlamasını beklediklerini söyledi.

Hürriyet Haber

Ankara İl Özel Genel Sekreteri Adem Ceylan, Nallıhan’ın köylerini ziyaret ederek yatırımları yerinde inceledi.
Kırsalda yaşayan vatandaşların talep ve görüşlerini dinleyen Ceylan, Atça Köyü’nde kurulan Güneş Enerjisi Tesisi’nin açılışını yaptı. Tesis ile köyün su ihtiyacının karşılanacağı ve köylünün bu sayede enerji tasarrufu da yapacağını belirten Ceylan, “Köylü, yüksek elektrik faturalarına maruz kalmayacak. Amacımız uzun ömürlü, kaliteli ve ihtiyaca yönelik yatırımları en etkin ve verimli yöntemlerle hayata geçirmek. Köylerimizin kalkınması ve buralarda yaşayan vatandaşımızın refahını sağlamak için çabalıyoruz” dedi.

CENNETE ÇEVİRDİNİZ

Bir vatandaşın, “Köyümüzü cennete çevirdiniz” cümlesi üzerine Adem Ceylan, yatırımların devam edeceğini söyledi. Altyapı ihtiyaçlarının tamamlanması ile işlerinin bitmediğini, köylerin sosyal, kültürel, sosyo-ekonomik her alanda kalkınması için de çaba sarf ettiklerini anlatan Ceylan, “Köyden kente göç azalıyor. Hatta tersine göçün başlaması ile birlikte köy nüfuslarının artması ve tarımsal üretim ile hayvancılık faaliyetlerin yoğunlaşmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Elektirik faturası mağdur edemeyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Haziran 2013 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elektirik faturası mağdur edemeyecek haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı