Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Elbruz’u ezen şoför tahliye edilmedi

  Özden ATİK-Uğur CAN/DHA
  13 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 12 Kasım 2009 - 22:29

  Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Elbruz Bilge’nin (22) ölümüne neden olduğu iddiasıyla minibüs şoförü Mutlu Çoban’ı yargılamaya dün devam edildi.

  Sarıyer-Beşiktaş hattında çalışan 25 yıllık şoför Çoban, mahkemede verdiği ifadede aracın freninin boşaldığını öne sürerek şunları anlattı: “Arka koltuktaki bayanlar çığlık atınca başımı arkaya çevirdim. O sırada tretuvara çıkmışım. Aracı tretuvardan indirdiğimde koltuktan düştüm. Daha sonra bir gence çarptığımı ve aracın direğe çarparak durduğunu anladım. Panik halinde ne yaptığımı bilmiyordum.” Elbruz Bilge’nin ailesinin avukatı ise sanığın varyanta son derece süratli girdiği için kazanın meydana geldiğini öne sürerek, “Ayrıca maktulü yaralı bırakıp kaçmıştır. Şikâyetçiyiz” dedi. Sanığın tahliye talebinin reddine karar verilen duruşmada hâkim, şikâyetçi ve tanıkların dinlenmesine karar verilerek duruşmayı erteledi.

  ‘Kaza değil, cinayet’

  İstanbul 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu şoför Mutlu Çoban hazır bulundu. Duruşmayı izlemeye gelen Elbruz Bilge’nin arkadaşları, “Bu kaza değil, bir cinayet. Davanın takipçisi olacağız” dediler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı