KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Elbistan Belediyesinde toplu iş sözleşmesi

AA / Kenan Arayıcı
26.02.2016 - 17:11Son Güncelleme :
AA / Kenan Arayıcı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan Belediyesinde, 70 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Hizmet-İş Sendikası ile Elbistan Belediyesi arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde karşılıklı anlaşmaya vardı.

Başkan Yardımcısı Kahraman Koç, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 4,5 saat süren görüşmelerin ardından 70 işçiyi kapsayan sözleşmeyi imzaladıklarını söyledi.

Verebilecekleri en yüksek rakama kadar çıktıklarını ifade eden Koç, işçilerin, verilen ücretleri güzel günlerde kullanmalarını diledi.

Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Ömer Çınar ise sözleşme kapsamında işçi maaşlarına yüzde 12 ve seyyanen 15 lira zam verileceğini kaydetti.

İkinci yılda işçilerin maaşlarına enflasyona ek olarak 3 puanlık artış yansıtılacağını dile getiren Çınar, sözleşmenin hayırlı olması temenni etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Elbistan Belediyesinde toplu iş sözleşmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elbistan Belediyesinde toplu iş sözleşmesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı