KİLİS HABERLERİ

Elbeyli'de Halk Kütüphanesi açıldı

DHA
28.03.2017 - 09:29Son Güncelleme :
DHA

Songül ALTIAYLIK/ KİLİS, (DHA)- KİLİS Vali İsmail Çataklı, Elbeyli İlçesi'ndeki Halk Kütüphanesi'nin açılışını yaptı.

53'üncü Kütüphane Haftası nedeniyle Elbeyli'de program düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Vali Çataklı, kitapla ve kütüphanelerle olan bağımızın kuvvetli bir şekilde artarak devam etmesi temennisinde bulunarak, "Köklerimizi istikbale taşımak ve bizi millet yapan değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak için en önemli araç kitaplar ve kütüphanelerdir" dedi.

Bütün kötülüklerin anası olan cehaletin okuma ile giderilebileceğinin altını çizen Vali Çataklı, Kuran-ı Kerim’in ilk ayetindeki evrensel mesajın ise, okumak olduğunu söyledi.Vali Çataklı, içinde kütüphanesi olmayan bir şehrin asla medeni bir şehir olamayacağını kaydettiği konuşmasının son bölümünde açılışı yapılan Elbeyli İlçe Halk Kütüphanesi'nin hayırlı olmasını dileyerek, kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Çataklı, en çok kitap okuyan öğrencilere hediye dağıtmasının ardından Elbeyli İlçe Halk Kütüphanesi'nin açılışını yaptı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Elbeyli'de Halk Kütüphanesi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 09 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elbeyli'de Halk Kütüphanesi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı