« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Elazığspor'da olağanüstü kongre

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde mücadele eden Elazığspor'da, olağanüstü kongre yapıldı. Kongrede üyeler, gündemin seçimler maddesinin gelecek hafta görüşülmesi kararını aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen kongrenin divan başkanlığına Galip Belhan getirildi. Faliyet raporu genel kurulu üyelerine dağıtılırken, denetim kurulu raporu okundu.

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, kongrede yaptığı konuşmada, yeni yönetim kurulu oluşturulması için bir dizi görüşmeler yaptığını söyledi.

Mevcut başkan Mustafa Yıldız'a görevi sürdürmesi konusunda baskılarda bulunduğunu dile getiren Selmanoğlu, “Bu baskıya rağmen fikirlerini değiştirmediler. Ancak geçmişteki öğretmenliğim ve belediye başkanlığı sıfatımın etkisiyle Yıldız'ın tekrar göreve devam etmesi konusunda fikirlerini aldım. Yönetim kuruluna destek olacak arkadaşlarımız da bulunmaktadır. Umarım Yıldız, görevine devam edecek” dedi.

Kulüp başkanı Mustafa Yıldız ise kulübün yaşadığı olağanüstü kongre sürecinin kendilerini üzdüğünü söyledi.
17 ay önce kendilerinin 8 trilyonluk bir bütçeyle yönetimi devraldıklarını hatırlatan Yıldız, bugün 4 milyon YTL'lik bir bütçeye karşın kimsenin yönetime aday olmamasının mevcut yönetim kurulunun özverisini gösterdiğini kaydetti.
Belediye başkanı Selmanoğlu'nun, görevi sürdürmeleri konusunda yoğun baskısı olduğunu ifade eden Yıldız, şunları söyledi: “Bizim nazlanma veya görevden kaçma gibi bir sorunumuz yok. Görevde olduğumuz süre içinde 'bunalım' gibi bir döneme girdik. Bundan dolayı taraftarlarımızın da daveti üzerine 'Görev yapmayacağımızı' çok ciddi bir şekilde beyan etmiştik. Ancak dün akşam gerçekleşen görüşmeler sonucunda başkan Selmanoğlu'nun teklifini alıyorum. Arkadaşlarımla ve verdiği listedeki kişilerle biraraya gelip taahhütlerini aldıktan sonra önümüzdeki dönem görev yapma adına çalışmalarımızı başlatacağım. Ama en önemlisi 25 Ekim Salı günü vali Kadir Koçdemir, belediye başkanı Selmanoğlu ve bürokratlara, teşkil edecek yönetim kurulunun kulübe sürekli gelir getirecek projelerini sunacak, fikirlerini aldıktan sonra kararımızı kamuoyuna sunacağız.”

Konuşmaların ardından genel kurul, gündemde yer alan seçimler maddesinin 29 Ekim Cumartesi günü görüşülmesi kararını aldı.

Elazığspor Kulübü Yönetim Kurulu, 12 Eylül'de olağanüstü kongre kararı almış, 27 Eylül'deki kongre çoğunluk sağlanamadığı için, 4 Ekim'deki kongre ise yönetim kurulu ile denetim kurulu üye sayısının toplamının 2 katı olan 46 rakamına ulaşılamadığı için ertelenmişti. 


Bunları da Beğenebilirsiniz