Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Elazığspor-Fenerbahçe maçı İzmir'de

Bu sezon Süper Lig'e yükselen Elazığspor, sahasının bakımı nedeniyle ligin ilk maçında karşılaşacağı Fenerbahçe mücadelesini İzmir'de oynayacağını açıkladı.

GÜLBİN YILDIZ - ELAZIĞ / DHA
SON GÜNCELLEME

Süper Lig'in yeni ekiplerinden Elazığspor, Elazığ Atatürk Stadyumu'ndaki yenileme çalışmalarının Fenerbahçe'yi ağırlayacağı ligin ilk maçına yetişemeyeceğini açıkladı.

Kulübün resmi internet sitesinden kulüp yönetimi tarafından yapılan açıklamada, ligin ilk maçının Elazığ yerine İzmir'de oynanması konusunda kamuoyunu aydınlatma gereği duyulduğu belirterek, şöyle denildi:

"Takımımızın Süper Lig'e yükselmesiyle başlayan Elazığ Atatürk Stadyumundaki yenileme çalışması Fenerbahçe ile yapacağımız Süper Lig'deki ilk maçımıza ne yazık ki yetişemeyecek durumdadır. Bu konu tamamen Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kontrolünde yürütülmekte olup kulübümüzün bu konuda herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır. Bu nedenle 19 Ağustos 2012 tarihinde Fenerbahçe ile oynanılması planlanan Süper Lig maçı için alternatifler aranmıştır. Çevre illerdeki stadyumların hiçbirinin Süper Lig standartlarına uygun olmaması nedeni ile çevre illerde uygun bir stadyum bulunamamıştır. Fenerbahçe'nin bir İstanbul kulübü olması nedeni ile İstanbul'daki stadyumların uygun olmayacağı kanaatine varılmıştır. Bu alternatiflerden sonra maçın, kulübümüzün en çok taraftarı olan İzmir'de oynanması uygun görülmüştür"


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler