« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Elazığspor Fenerbahçe ile İzmir'de karşılaşacak

Spor Toto Süper Lig'in yeni ekiplerinden Elazığspor'un, Elazığ Atatürk Stadyumu'ndaki yenileme çalışmaları nedeniyle ligin ilk haftasında Fenerbahçe ile İzmir'de karşılaşacağı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulübün resmi internet sitesinde yönetim kurulu adına yapılan açıklamada, ilk maçın Elazığ yerine İzmir'de oynanması konusunda kamuoyunu aydınlatma gereği duyulduğu belirtildi.

Elazığspor'un Süper Lig'e yükselmesinin ardından Atatürk Stadyumu'nda yenileme çalışmasının başlatıldığının anımsatıldığı açıklamada, “Elazığ Atatürk Stadyumu'ndaki yenileme çalışması, Fenerbahçe ile yapacağımız Süper Lig'deki ilk maçımıza ne yazık ki yetişemeyecek durumdadır. Bu konu tamamen Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kontrolünde yürütülmekte olup, kulübümüzün bu konuda herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır” denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bu nedenle 19 Ağustos 2012 tarihinde Fenerbahçe ile oynanması planlanan Süper Lig maçı için alternatifler aranmıştır. Çevre illerdeki stadyumların hiçbirinin Süper Lig standartlarına uygun olmaması nedeniyle çevre illerde uygun bir stadyum bulunamamıştır. Fenerbahçe'nin bir İstanbul kulübü olması nedeniyle İstanbul'daki stadyumların uygun olmayacağı kanaatine varılmıştır. Bu alternatiflerden sonra maçın, kulübümüzün en çok taraftarı olan İzmir'de oynanması uygun görülmüştür. Kamuoyuna duyurulur.”

Bunları da Beğenebilirsiniz