ELAZIĞ HABERLERİ

Elazığ'da, "Yaşama Yol Ver" projesi

AA / Bestami Bodruk
25.02.2016 - 12:07Son Güncelleme :

- Elazığ'da, "Yaşama Yol Ver" projesi kapsamında ilkokul öğrencileri bilinçlendirildi.

AA / Bestami Bodruk

ELAZIĞ (AA) - Elazığ'da, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Yaşama Yol Ver" projesi kapsamında ilkokul öğrencileri bilinçlendirildi.

Tevfik Yaramanoğlu İlkokulu'nda düzenlenen etkinlikte, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü 112 Acil Komuta Merkezi personeli tarafından, 112 acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında bilgilendirme yapıldı.

Programda, öğrencilere, ambulans ve azil sağlık malzemeleri tanıtıldı.

Çalışmayla ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdür Yardımcısı Ramazan Gürgöze, 112 acil sağlık hizmetlerinin Türkiye'de en ücra noktaya kadar yaygınlaşmış bir sistem olduğunu belirtti.

Sağlık ekiplerinin her türlü fedakarlığı yaparak hastalara ulaşmak için çaba gösterdiğini söyleyen Gürgöze, "Bakanlığımızın 'Yaşama Yol Ver' projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine tanıtım yaptık. Bunu toplumun tüm kesimlerine yaymaya çalışacağız" dedi.

Projenin amacı hakkında bilgi veren Görgöre, şunları kaydetti:

"Amacımız 112 acil sağlık hattına gelen gereksiz çağrıların önüne geçmek. Aynı zamanda ekiplerimizin vakalara en hızlı şekilde ulaşabilmesinin için trafikte ambulanslara önceliğin sağlanması için sürücülerde bilinç oluşturmak. Projemiz kapsamında çalışmalarımız devam edecektir."

Etkinlikte öğrencilere hediyeler dağıtıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Elazığ'da, "Yaşama Yol Ver" projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elazığ'da, "Yaşama Yol Ver" projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı