Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Elazığ'da olaylı gece

  Gülbin YILDIZ/ELAZIĞ, (DHA)
  12 Mayıs 2011 - 10:05Son Güncelleme : 12 Mayıs 2011 - 10:05

  ELAZIĞ’da dün gece, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından önce bir markete molotofkokteyli atıldı, daha sonra da bir halk otobüsü yakılmak istendi. Markette çıkan yangına itfaiye müdahale etti, otobüsün benzin deposunu yakmak için tutuşturulan bezin sönmesi aracın alev almasını önledi.

  Dün gece, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, İzzetpaşa Caddesi’nde bir marketin camlarını kırarak içine molotofkokteyli attı. Marketin içinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle çıkan kısa sürede söndürüldü.

  Bu olaydan kısa süre sonra Elazığ Şehitliği karşısındaki otobüs parkında Hikmet Tekin’e ait, park halindeki 23 FL 003 plakalı halk otobüsünün benzin deposunun kapağını açarak, kapak girişine koydukları bez parçasını tutuşturan kimliği belirsiz kişi veya kişiler, aracı kundaklanmak istedi. Ateşe verilen bez yandıktan sonra sönerken, depodaki yakıtın alev almaması aracın yanmasını önledi.

  İki olayda ilgili terör örgütü şüphesi üzerinde duran güvenlik güçleri, şüphelileri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı