Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Elazığ'da çığ uyarısı

  Gülbin YILDIZ/ELAZIĞ, (DHA)
  31.01.2012 - 13:23 | Son Güncelleme:

  ELAZIĞ’da etkili olan kar yağışı nedeniyle 384 köy yolu ulaşıma kapanırken, dün akşamdan beri Alacaya İlçesi’ne elektrik verilemiyor. Meteoroloji yetkilileri, özellikle Arıcak, Maden ve Karakoçan ilçelerinde çığ tehlikesinin bulunduğunu belirterek vatandaşları uyardı.

  Elazığ’da dün başlayan yoğun kar yağışı giderek etkisini artırırken, hayatı da olumsuz etkiliyor. İl genelinde 384 köy yolu ulaşıma kapanırken, kar kalınlığının yüksek kesimlerde 1.5 metreyi aştığı belirtildi. Kar yağışının etkili olduğu Alacaya İlçesi’ne elektrik nakil hatlarında meydana gelen arızalar nedeniyle dün akşamdan beri elektrik verilemiyor. Hayatın durma noktasına geldiği ilçenin, tüm köyleriyle olan karayolunun da kapandığı belirtildi. Ekipler, kapalı köy yollarını açma çalışmalarını sürdürüyor.

  ÇIĞ UYARISI

  Elazığ Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının bugün ve yarın da yoğun ve şiddetli bir şekilde devam edeceğini belirtti. Yetkililer, etkisini sürdürecek olan kar yağışı ve kuvvetli buzlanma nedeniyle çığ düşmesine karşı vatandaşları uyardı. Çığ düşme tehlikesinin bulunduğu yerlerin Arıcak, Maden ve Karakoçan ilçelerinin köyleri ve dağlık kesimleri ile Bingöl ve Tunceli’nin yüksek kesimleri olduğu bildirildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı