ELAZIĞ HABERLERİ

Elazığ’da bir köyde kuduz karantinası

DHA
30.03.2017 - 14:18Son Güncelleme :
DHA

ELAZIĞ, (DHA) - ELAZIĞ merkeze bağlı Kuyulu Köyü'nde bir çocuğu ısıran köpeğin kuduz çıkması üzerine, Kuyulu Köyü kuduz karantinasına alındı.
Geçtiğimiz günlerde Kuyulu Köyü'nde adı açıklanmayan bir çocuğun köpek saldırısına uğramasının ardından, haber verilmesi üzerine köye gelen Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, öldürülen saldırgan köpekten numune aldı. Yapılan analizinde köpeğin kuduz olduğu belirlendi. Bunun üzerine ekipler tarafından köyde yapılan incelemeler neticesinde Kuyulu Köyü karantinaya alındı.
Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri, karantina kararının yapılan incelemeler sonucuna göre uzayabileceğini, kuduz köpeğin saldırısına uğrayan çocuğun sağlık durumun ise iyi olduğunu ve tedavisinin devam ettiğini belirtti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Elazığ’da bir köyde kuduz karantinası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elazığ’da bir köyde kuduz karantinası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı