ELAZIĞ HABERLERİ

Elazığ Kızılay Kan Merkezi, Kan Bağış Merkezine Otobüs Bağışladı

IHA
15.09.2015 - 17:48Son Güncelleme :

VALİ MURAT ZORLUOĞLU'NUN DA KATILIMIYLA ELAZIĞ'DA KAN BAĞIŞI OTOBÜSÜNÜN AÇILIŞI YAPILDI

IHA

Elazığ Kızılay Şube Hizmetleri tarafından Elazığ Kan Bağış Merkezi’ne hediye edilen kan bağışı otobüsünün açılış töreni yapıldı.
Elazığ Öğretmenevi önünde yapılan törene, Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Türk Kızılayı Malatya Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Osman Özgül, Elazığ Kızılay Kan Bağışı Müdürü Dr. Selvi Eroğlu ve Kızılay sağlık personeli ile birlikte vatandaşlar katıldı. Hibe edilen kan bağışı otobüsünün vatandaşların hizmetine sunulduğunu belirten Vali Zorluoğlu, Kan bağışı konusunda da vatandaşların duyarlı olması gerektiğini söyledi. Kanın acil ve sürekli bir ihtiyaç olduğunu anlatan Zorluoğlu, Elazığ’daki kan ihtiyacının neredeyse tamamının Kızılay tarafından karşılandığını vurguladı.
Elazığ’ın yıllık kan ihtiyacının 15-20 bin ünite arasında olduğuna dikkat çeken Zorluoğlu, “Ben bütün vatandaşlarımızdan acil ihtiyaç ortaya çıkmadan Kızılay kan merkezlerimize başvurup kan vermelerini istirham ediyorum. Tabi ihtiyaç olmaz ama neticede hastalarımız oluyor. Malum terör hadiseleri arttı. Bazı yaralı askerlerimiz, güvenlik kuvvetlerimiz oluyor. Maalesef deprem bölgesindeyiz. Zaman zaman tabi afetlere maruz kalıyoruz. Bu tür zamanlarda çok daha fazla miktarda ihtiyacımız oluyor. O bakımdan bütün Elazığlı kardeşlerimi vatandaşlarımı bu kan bağışı konusunda tekraren duyarlı olmaya davet ediyorum. Bu vesileyle otobüsümüzün de önemli bir işlev göreceğini düşünüyorum” dedi.
“GÜNLÜK 50-60 KAN BAĞISI HEDEFİMİZ”
Türk Kızılayı Malatya Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Osman Özgül ise, yeni kan bağışı otobüsünde günlük yaklaşık 50-60 civarlarında kan bağışı hedeflediklerini anlatarak, “İlimizin hedefi 14 bin ünite kan bağışlanmak ile birlikte, başarılı bir şekilde hedeflerini tutturmaktadır. Umarız bu hizmetler artarak devam edecektir. Tabi Kızılay’ın başarıları sadece kendi bünyesiyle olmamakla birlikte şehrimizin önderleriyle yani, Valimiz, Belediye Başkanımızın Kızılay’a destekleriyle artarak devam edeceğini düşünmekteyim” diye konuştu.
Konuşmaların ardından otobüsün kurdelesi kesilerek, açılış yapıldı. Otobüsün 3 gün boyunca öğretmenevi önünde vatandaşlardan gelecek kan bağışlarını kabul edeceği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Elazığ Kızılay Kan Merkezi, Kan Bağış Merkezine Otobüs Bağışladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elazığ Kızılay Kan Merkezi, Kan Bağış Merkezine Otobüs Bağışladı haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:03
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  18:11
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı