ELAZIĞ HABERLERİ

Elazığ’da Laparoskopik Yönetmle Tümör Tedavisi

IHA
07.09.2015 - 11:10Son Güncelleme :

OP. DR. SERHAT YENTÜR, LAPAROSKOPİK YÖNTEMLERLE BÖLGE TÜMÖR TEDAVİSİNİN KAPALI OLARAK YAPILABİLDİĞİNİ SÖYLEDİ

IHA

Laparoskopik, perkütan nefrolitotomi ve retrograd intrarenal cerrahi gibi yenilikleri Elazığ’a getirmek için göreve başladığını ifade eden Opr. Dr. Serhat Yentür, laparoskopik yöntemlerle bölge tümörü tedavisi kapalı olarak yapılabildiğini söyledi.
Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. Serhat Yentür, uzmanlığını Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tamamladıktan sonra Ağrı Devlet Hastanesi’nde mecburi görevini bitirerek Medical Park Elazığ Hastanesi’nde göreve başladı. Geri dönmesindeki amacının laparoskopik, perkütan nefrolitotomi ve retrograd intrarenal cerrahi gibi yenilikleri artık Elazığ’a getirmek olduğunu ifade eden Op. Dr. Serhat Yentür, bu teknikleri memleketinde uygulamak istediğini söyledi. Laparoskopik yöntemlerle bölge tümörü tedavisinin kapalı olarak yapılmakta olduğunu belirten Dr. Serhat Yentür, “Hastanın konforu, daha çabuk iyileşmesi ve normal hayata daha çabuk dönebilmesi için bu ameliyat çok uygun bir ameliyattır. Retrograd intrarenal cerrahi de hastaya herhangi bir dışarıdan kesi yapmadan böbrek içi taşların temizlenmesi uygulanabilir. Perkütan nefrolitotomi yöntemiyle de yandan böbreğe açılan bir delik yöntemiyle girilip içerideki böbrek taşlarının temizlenmesi yöntemidir. Bununda çok büyük miktarda ve çok büyük boyutlardaki taşlar çok rahat temizlenebilmekte ve hasta kısa zamanda normal hayatına dönmektedir. İleride de ameliyatla ilgili sıkıntılar yaşamamaktadır. Bu ameliyatlar hastalarımız için çok konforlu ameliyatlardır. Dünyanın her yerinde uygulanan ameliyatlardır. Artık Elazığ da uygulanmasını istiyoruz. Bunun için Medical Park Hastanesi’nde tam gün olarak mesaiye başlamış bulunmaktayım” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Elazığ’da Laparoskopik Yönetmle Tümör Tedavisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elazığ’da Laparoskopik Yönetmle Tümör Tedavisi haberi güncellenecektir.

  ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  10 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   12:18
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:22
  • Yatsı
   18:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı