ELAZIĞ HABERLERİ

Elazığ’da Klinik Mühendislik Birimi Hizmete Girdi

IHA
13.08.2015 - 10:44Son Güncelleme :

ELAZIĞ'DA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ BÜNYESİNDE KURULAN KLİNİK MÜHENDİSLİK BİRİMİ SAĞLIK TESİSLERİ AÇILDI.

IHA

Elazığ’da Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Klinik Mühendislik Birimi sağlık tesisleri açıldı.
Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğe bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Klinik Mühendislik Birimi hizmete girdi. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada, “Sağlık tesislerimizde hastalarımıza yönelik teşhis ve tedavi yöntemlerini geliştirmek ve bu süreçte kullandığımız yüksek teknoloji ürünü sistem ve cihazlarımız ile kesintisiz hizmet sunmak üzere kurulan Klinik Mühendislik Birimi hizmet vermeye başlamıştır. Birliğimize bağlı sağlık tesislerimizde hızla geçiş yaptığımız modern hastane yönetimi anlayışı ve modern teknolojiye uyum kapsamında kurulan birimde biyomedikal ile endüstri mühendislerimiz başta olmak üzere konusunda deneyimli toplam 14 teknik ve idari personelimiz görev yapmaktadır" denildi.
Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harput Devlet Hastanesi birleşimiyle yeni bir hizmet planlaması süreci başlatıldığına da dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bünyesinde kurulan Klinik Mühendislik Birimi’nde, sağlık tesislerimizde teşhis ve tedavi amaçlı kullanılmakta olan her türlü tıbbi cihaz ve donanımda meydana gelebilecek arızalara anında müdahale edilmesi, kurulum ve sökülmesi, performans testleri ve düzenli kullanıcı eğitimlerinin verilmesi ile hastane klinik cihaz sisteminin 365 gün 24 saat prensibine göre hizmet verebilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca Klinik Mühendislik birimine bağlı olarak hastane içinde düzenlemiş olduğumuz ve yakın bir zamanda hizmete sunmayı planladığımız Kalibrasyon Laboratuvarı’nda ise tıbbi cihazlarımızın ölçümleme ve kalibrasyon işlemleri birimdeki teknik personelimiz tarafından yapılacaktır. Dolayısı ile kesintisiz hizmet ve zaman verimliliği yönünden sağlık tesislerimize önemli avantajlar sunarken bakım, onarım ve kalibrasyon hizmetleri harcama giderlerinden de büyük ölçüde tasarruf sağlanacaktır:”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Elazığ’da Klinik Mühendislik Birimi Hizmete Girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elazığ’da Klinik Mühendislik Birimi Hizmete Girdi haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  14:55
 • Akşam
  17:10
 • Yatsı
  18:43
Sayfa Başı