ELAZIĞ HABERLERİ

Elazığ’da Emekliler Derneği Talebi Üzerine TOKİ 505 Konut Yapacak

IHA
04.10.2015 - 17:33Son Güncelleme :

TÜM İŞÇİ EMEKLİLERİ DERNEĞİ ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI MEHMET KAYABAŞ (ORTADA), TOKİ TARAFINDAN KENDİLERİNE 505 KONUT YAPILMASI İÇİN ONAYIN ÇIKTIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Elazığ Şubesi’nin girişimleri sonucu TOKİ tarafından 505 konut yapılması için onay çıktığı bildirildi.
Tüm İşçi Emeklileri Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Kayabaş, TOKİ’nin dernek için konut yapması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kayabaş, TOKİ’den talep ettikleri 505 konutun Elazığ Valiliği tarafından yapılan tebligatla onaylandığı söyledi. Her zaman emeklilerin hak ve menfaatlerini gözetmek ve savunmakla beraber emeklilere ne gibi fayda sağlayabilecek çalışma yapabiliri düşündüklerini aktaran Dernek Başkanı Kayabaş, "Bizler emeklilerimizin haklarını korumakla beraber arz ve taleplerini de ilgili makamlara ileterek emekli kardeşlerimize destek olmaktayız. Hükumetimizin TOKİ konusunda ve kentsel dönüşüm yasasındaki kararlığını bildiğimiz için birçok konuda olduğu gibi dernek yönetimi olarak almış olduğumuz kararla emeklilerimize konut yapılması konusunda güzel bir çalışma başlattık. Neden sendikalar TOKİ’den talep ediyorlar da dernekler bu talepte bulunmasın düşüncesiyle milletvekillerimizle yapmış olduğumuz görüşmede bizlere destek ve projenin takipçisi olacağını söylemeleri ve destekleriyle emeklilerimizin 505 konut talebimizi TOKİ idaresi başkanlığına resmen iletildi. Geçen süre içerisinde TOKİ idaresiyle Elazığ Valiliği’nin 10 Nisan 2015 tarihli onay yazısıyla arsa işlemlerinin onayı hız kazandı" dedi.
Önceki gün Elazığ Valiliği’nin derneklerine tebligat yaptığını ve 505 konut talebinin onaylandığını bildirdiğini kaydeden Kayabaş, "Başta Elazığ Valiliği ve emeği geçen, bundan sonraki aşamalarda emeği geçecek olan isimlerini saymadığımız herkese Tüm İşçi Emeklileri Derneği Elazığ şubesi yönetim kurulu adına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Elazığ’da Emekliler Derneği Talebi Üzerine TOKİ 505 Konut Yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 17 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elazığ’da Emekliler Derneği Talebi Üzerine TOKİ 505 Konut Yapacak haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  06:57
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:16
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı