ELAZIĞ HABERLERİ

Elazığ’da Doğu Türkistan’da Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

IHA
03 Temmuz 2015 - 10:14Son Güncelleme : 03 Temmuz 2015 - 10:15

ELAZIĞ'DA DOĞU TÜRKİSTAN'DA ÖLDÜRÜLEN UYGUR TÜRKLERİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI.

IHA

Elazığ’da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen ‘Doğu Türkistan Yürüyüşü’ sonrasında gıyabi cenaze namazı kılındı.
Elazığ’da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Doğu Türkistan Yürüyüşü organize edildi. Yürüyüşe MHP Elazığ Milletvekili Yavuz Temizer, Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanı Fatih Murat Taşkın, parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplanan kalabalık İzzetpaşa Meydanı’ndan öğretmevi önüne kadar yürüdü. Yürüyüş sonrası açıklama yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Elazığ İl Başkanı Fatih Murat Taşkın, Çin’in, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapılanları kınayarak, "Doğu Türkistan güzel Türkistan Allah’a, Kur’an’a, bayrağa ve vatana yemin olsun, gök girsin kızıl çıksın. İşte on binler, yüz binler göz göz, saf saf hakka revan diyet alacağız billah, top yekun bir cihan. Bağır kardeşim bağır sel olsun durma bağır, dert Müslüman Türk’ün ya hür dünya ondan sağır. Onun için bağır sen haykır en yüksek sesle kahrolsun Kızıl Çin, yaşasın Türkistan" dedi.
Açıklamaların ardından toplanan kalabalık öğretmenevi önünde Doğu Türkistan’a öldürülen Uygur Türkleri için gıyabi cenaze namazı kılarak, dua etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Elazığ’da Doğu Türkistan’da Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Elazığ’da Doğu Türkistan’da Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ İLÇELERİ
  ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:50
  • Guneş
   05:36
  • Öğle
   12:37
  • İkindi
   16:21
  • Akşam
   19:17
  • Yatsı
   20:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı