« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Elano'dan 2 saatte 4 bin imza

Elano ve Keita, yardıma muhtaç çocuklara destek oldu. Sambacı, düzenlediği partide iki saatte tam 4 bin imza ve arkasında isminin yazılı olduğu Brezilya Milli Takım forması dağıttı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’ın iki yıldızı Elano ve Keita, tatilde ülkelerine koştular ve alkışlanacak bir davranışta bulundular. Sezon içinde çok eleştirilen Elano doğduğu şehir olan Brezilya’nın Santos kentinin yolunu tutarak, burada 4 bin çocuğa bir alışveriş merkezinde parti verdi. Sambacı, iki saati aşkın bir süre de tek tek imza dağıtıp, minik çocuklarla fotoğraf çektirdi ve isminin yazdığı Brezilya formasını dağıttı. Elano, çocuklara dağıtılan yiyeceklerin maliyetini de kendi karşıladı.

Neeskens 2 oyuncuyu tebrik etti

Keita da Fildişi Sahilleri’nde minik öksüzlerin yanındaydı. “STK Love” isimli doğuştan annesini kaybetmiş ve aileleri tarafından reddedilen yeni doğan bebekleri sahiplenen kuruma giyecek ve gıda yardımında bulundu. Eşinin Nees Vakfı adında özürlü çocuklara yardım derneği bulunan Neeskens ise iki oyuncusunu örnek davranışları nedeniyle arayarak tebrik etti.

Yao Ming 2 milyon dolar yardım yapmıştı

· RONALDİNHO: Sao Paulo kentindeki yardıma muhtaç çocukların her fırsatta yanında oluyor.
· ANDREA AGASSİ: Eski tenisçi eğitim için ülkesine 540 bin dolar bağışladı.
· YAO MİNG: Çinli basketbolcu, ülkesindeki muhtaç çocukların yaşadığı kurumların kullanması adına 2 milyon dolar bağışlayarak depreme dayanıklı binalar yapılmasını sağladı.
· STEVE NASH: NBA’in yıldızı Amerika’da ihtiyacı olan hastanelere fon oluşturma adına futbol ve basketbolun yıldızlarını bir araya getirip halı saha maçları yaptırıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler