« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Elano neyse El Saka da o

Galatasaray'ın eski golcüsü Ümit Karan Eskişehirspor'a transfer olduktan sonra ilk kez Galatasaray hakkında konuştu.

İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

Golcü futbolcu tam bir futbol şehrine transfer olduğu için çok mutlu olduğunu belirtip, takım arkadaşlarına ve Eskişehirspor taraftarına övgüler yağdırdı.

TV8 muhabiri Selahattin Ekrekli'ye konuşan golcü futbolcu; Es-Es taraftarını bebeğe benzeterek, bu bebeği mutlu etmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Ümit, Galatasaray'dan ayrıldığı için üzgün olduğunu ancak Eskişehir'de yeniden doğduğunu söyledi...

İşte Ümit Karan'ın açıklamaları:

ESKİŞEHİR'DE YENİDEN DOĞDUM

Eskişehirspor'a transfer oldum bildiğiniz gibi. Bu benim için yeni bir başlangıç oldu. Gerçekten çok mutluyum. Taraftarı takımına inanılmaz tutkun. Çok arzulu bir taraftar kitlesi var.İlk maçımız deplasmanda olmasına rağmen bizi yalnız bırakmadılar ve çok organize bir biçimde bizi desteklediler. Takımını 90 dakika susmadan destekleyen bir takıma geldiğim için gerçekten çok mutluyum.

TARAFTAR ESKİŞEHİRSPOR'UN BEBEĞİ GİBİ

Eskişehirspor taraftarı muhteşem. Ben hayatımda daha önce böyle bir şey görmedim. Ben birçok Anadolu takımında oynadım.İnanılmaz bir seyircisi var. Es- Es taraftarını halkın bebeği gibi düşünmeniz gerekiyor. O bebeği herkes büyütmek istiyor.Ben de o bebeğin bir parçası olmak beni inanılmaz mutlu ediyor. İlk maçımızda bizi inanılmaz desteklediler. İlk maçtan puan çıkarmayı başardık. İnşallah onların desteğiyle evimizde oynayacağımız Bursaspor maçından üç puanla ayrılacağız.

AYRIRLIŞ SEBEBİM YÖNETİMİN KARARI

Galatasaray'dan ayrılış sebebim yönetimin kararı. Geçen sene sıkıntılı bir dönem yaşadım. Tabi bu değişim benim için kolay olmadı. Geçen sene fazla oynama şansı bulamadım. Bir kırgınlık mutlaka var. Çünkü 8-9 seneni bu takıma tabiî ki üzüntü var, ama artık hepsinin atlattım. Şimdi sadece Eskişehirspor'un başarısını düşünüyorum. Artık kendimi çok iyi hissediyorum. En kötü 1-2 hafta içinde eski formuma kavuşurum.

YÖNETİM ESKİ OYUNCULARI BİR BİR EKARTE ETTİ

Görüyorsunuz yönetim eski oyuncuları bir bir ekarte etti. Sonuçta bir isim yaptıysak Galatasaray sayesinde yaptık. G.Saray taraftarına, camiasına teşekkür ederim. Onların sayesinde Ümit oldum. Dediğim gibi şu an benim için gsaray hakkında düşüneceğim bir şey kalmadı. Şu an onlar benim rakibim. Onlara başarılar diliyorum. İnşallah yaptıkları transferlerle Avrupa da iyi yerlere gelirler. Biz güzel başarılar elde ettik. Benim bundan sonraki tek düşüncem ve motivasyonum Eskişehirspor için...

KEİTA, ELANO NEYSE; BENİM İÇİN EL SAKA, SERDAR DA AYNI

Şu an oynadığım takım arkadaşlarımdan çok memnunum. O kadar düzgün insanlar ki... Hakikaten bir aile ortamını özlemiştim. Bu arkadaşlarla beraber o duyguyu yaşamak benim için ayrı bir mutluluk. Uzun zamandır bu duyguyu hissetmemiştim. Siz Keita, Elano diyorsunuz ama El Saka yada Serdar ile beraber oynamak benim için şereftir.

FEDERASYON OYUNCULARIN HAKKINI ARAMIYOR

Federasyon kulüpleri kolluyor. Bizim federasyon kulüplere yönelik kararlar alıyor. Çünkü kulüpleri karşısına almak istemiyor. Şu an tahminim 1500-2000 dosya var federasyonda bekleyen. Bunlar futbolcuların haklarını aramak için verdiği dosyalar. İsim vermeyeyim x bir takımın futbolcusunu ne yapıyorsun diye arıyorum. "Dosyam federasyonda, bekliyorum" diye bir cevap alıyorum.

Federasyon kulüpleri karşısına almamak için bu dosyaları ertelemek zorunda kalıyor. Neden? Kulüplerle ters düşmemek için. böyle bir şey yok. Önce futbolcuların hakkını savunacaksın, futbolcu haklıysa o dosyayı inceleyip futbolcunun hakkını vereceksin ve insanları bekletmeyeceksin. Çünkü futbolcu bu işten ekmek parası kazanıyor. Beklediği sürece takım bulamıyor.yada alacağı varsa alamıyor. Federasyon bu konuda daha titiz davranmalı bu kadar dosya beklemez.

YABANCI HAYRANLIĞI BİTMELİ

Oynadığım maçlarda takım olarak iyi geçmedi. Zaten 6-7 maçta sadece 5-6 dakika oynadım. Bundan önceki sezonlarda attığım goller az buz değil. Ama insanlar çabuk unutuyor. Tabii bir de sima olarak yüzümüz eskimiş olabilir. Ama şu da bir gerçek ki Galatasaray da hala 3-4 sene takıma hiçbir şey vermemiş, takıma katkı sağlamamış futbolcular var. Ama onlar takımda kalabiliyor. Ama Türk futbolcular (Hakan Şükür, Hasan Şaş vs..) her zaman gönderiliyor. Tabii bu da insanını zoruna gidiyor.

Biz Galatasaray da para için oynamadık. Zamanında çok fedakarlıklar yaptık. Ama artık bunlar geride kaldı. Ben Galatasaray taraftarına bir kere daha teşekkür ediyorum bana verdikleri destek için. Şu an Eskişehirspor'da o kadar mutluyum ki, bu mutluluğumu ileriki maçlarda TV'den izleyeceksiniz.

AÇTIĞIM BAR YATIRIM AMAÇLI İŞLETMESİNİ YAPMIYORUM

Türkiye'de herkes her şeyi kendine göre yorumluyor. Ben size yurt dışında binlerce futbolcu ismi sayabilirim, bu tarz yatırım yapan. Bir çok ünlü isim görebilirsiniz. Bunlar çok üst düzey oyuncular. Biz bu işi yatırım olarak yapıyoruz. İşletmesini yapmıyorum. Ama insanlar bunu hep kendine göre yorumluyor. Ha doğru karar, yanlış karar o tartışılabilir.

HERKES HAKKINI HELAL ETSİN

Benim de hatalarım var. Hatasız insan olmaz. Hatalarım olduysa her zaman af dilemesini de bilirim. Ama bana karşı da zaman zaman çok saygısızlık yapıldı, açıklamalar oldu. Ben hiçbir zaman cevap vermedim. Ben herkese hakkımı helal ettim.Umarım herkes te bana hakkını helal eder. Galatasaray'a emeğim olduysa ne mutlu bana. Onlar da bana çok emek verdiler. Mutsuz ayrıldım ama Galatasaraylı Ümit olarak devam ediyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz