MALATYA HABERLERİ

El Nino Modayı Etkiledi

IHA
30.10.2015 - 16:30Son Güncelleme :

EL NİNO MODAYI ETKİLEDİ.

IHA

Moda ve tekstil sektöründe sezon hazırlıklarının her zaman meteorolojik bilgilerden faydalandığını belirten JFC Store Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır, bu yıl özellikle bu bilgilerden faydalandıklarını ve sert şartlara göre bir kış koleksiyonu hazırladıklarını söyledi.
Bu yıl sert geçecek kış için meteorolojiden alarm erken geldi. Rapolara göre bu sene 10 yılın en soğuk kışını geçireceğiz. ABD’nin Ulusal Okyanus ve Atmosfer Ajansı (NOAA) kış mevsimi için ’felaket’ uyarıları yaptı. En son 1997-98 yıllarında görülen ‘Süper El Nino’nun benzerinin önümüzdeki kış yaşanacağı uyarısını yapan ajans, El Nino nedeniyle, kış mevsiminde dünyanın kuzey bölgelerinde rekor düzeyde kar yağışının görüleceği, özellikle ocak ve şubat ayında dondurucu soğukların yaşanacağı tahmin ettiklerini açıklamıştı. Uzmanlar, aralarında Türkeye’nin de bulunduğu Akdeniz ülkelerinde de sert ‘ıslak’ bir kış mevsimi yaşanacağını tahmin ettiklerini açıklamıştı. Moda ve tekstil sektöründe sezon hazırlıklarının her zaman meteorolojik bilgilerden faydalandığını belirten Erkek giyiminin öncü markalarından JFC Store’nin Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır, son 10 yılın en sert kışının yaşanacağı bilgisinin bu yıl özellikle sektöre daha fazla yön verdiğini açıkladı. Çakır, "Moda ve teksitl sektörü doğal olarak meteorolojik verilerden faydalanmak zorunda fakat bilim insanları bu yıl son 10 yılın en sert kışını yaşayacağımız ve tüm dünyada bir ’Süper El Nino’nun etkili olacağı bilgisini paylaştılar. JFC Store olarak çok yakından takip ettiğimiz bu bilgilerden faydalanarak aslında geçen seneden bu hazırlıklara başladık. Soğuk geçecek kış mevsimini erkeklerin sıcak geçirmeleri için farklı bir koleksiyon hazırladık" dedi.
DAHA KALIN, DAHA KORUNAKLI, DAHA SU GEÇİRMEZ
Hazırladıkları koleksiyonla ilgili bilgiler de veren Fahri Çakır, "Bu yıl kazakları biraz daha kalınlaştırdık, kapüşonlu ve korunaklı ürünler ekledik, montları kabanları yelekleri botları kürklendirdik, biraz daha kalın ve su geçirmez malzemeyi daha fazla kullandık" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden El Nino Modayı Etkiledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça El Nino Modayı Etkiledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı