« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'El hareketi yaptı, uyardım'

Fenerbahçe kulübü, bugün resmi internet sitesinden, Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanan ve Sarı Lacivertlilerin 74-62 kazanarak Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi şampiyonluğuna ulaştığı maçta çıkan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Açıklamada, olaylardan Galatasaray yöneticisi Ahmet Dedehayır'ın sorumlu olduğu ifade edildi. İşte o açıklamanın tam metni;   

"Caferağa Kapalı Spor Salonu'nda Bayan Basketbol takımımızın Galatasaray Bayan Basketbol takımına karşı zafer kazandığı maçın sonrasında Galatasaray yöneticisi Sayın Ahmet Dedehayır'ın basına yansıyan bazı açıklamaları bizleri hayrete düşürmüştür. Televizyon tarafından canlı yayınlanan ve milyonların şahit olduğu bir maçta Sayın Dedehayır maç boyunca kendilerine küfür edildiğini iddia etmiştir. Oysaki kötü tezahürat maçın bitimine 3.5 dakika kala Sayın Dedehayır'ın taraftarlarımıza yönelik el hareketi yapması ile başlamıştır. Sayın Dedehayır'ın bir spor kulübü yöneticisine yakışmayan bu tavrının ardından başlayan kötü tezahürata başta başkanımız Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere tüm yöneticilerimiz müdahale etmiş ve ortamı sakinleştirmeye çalışmışlardır. Ayrıca bu çirkin tavır üzerine başkanımız Sayın Aziz Yıldırım Galatasaray yöneticisi Sayın Dedehayır'ı da yanına giderek yaptığı tahrik edici ve yakışıksız davranıştan dolayı uyarmak zorunda kalmıştır.   

Olayların başlamasına adeta sebep olan Sayın Dedehayır'ın maç sonrasında küfür ve tezahürattan şikayetçi olması ve olayları çarpıtması en hafifinden ayıptır. Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticisinden sporcusuna kadar tüm camia olarak Türkiye'de küfür ve kötü tezahürata karşı en büyük ve sağlam mücadeleyi veren spor kulübüdür. Geçtiğimiz yıl Galatasaray Fenerbahçe derbisinde Türk spor tarihine kara bir leke olarak geçen Ali Sami Yen Stadyumu'ndaki maçın ardından dahi bir tek yöneticimiz çıkıp bir açıklama yapmamıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü yapılan bu tür ucuz açıklamaların ortamı germek ve olayları daha da içinden çıkılmaz ve çirkin bir hale getirdiğinin bilincindedir ve her zaman bu bilinçle davranmaktadır. Geçtiğimiz hafta Ayhan Şahenk spor salonunda oynanan bayan basketbol takımlarımızın mücadelesinde de yine geçen yıl ve bu sezon oynanan diğer maçlarda olduğu gibi maç başından sonuna kadar sporcularımız ve yöneticilerimize küfür edilmiş sahaya yabancı maddeler atılmıştır. Ancak kulübümüz yine sorumluluk bilinci ve fair play'e olan inancı ile herhangi bir açıklama da bulunmamıştır.

Durum böyle iken basketbol sahalarındaki mücadelelerde gittiği hemen her maçta taraftarların gerilmesine neden olan davranışlar sergileyen Sayın Dedehayır'ın bu yaptığı açıklamaları da basit ve ucuz bir taktik olarak görmekteyiz. Ancak biz Galatasaray camiası ve yönetiminin de bugüne dek yaşananlardan rahatsızlık duyduğundan eminiz. O nedenle sadece bir kişinin yaptığı yakışıksız hareketi ve söylemleri kesinlikle camianın tamamına mal etmiyoruz. Bunun en büyük göstergesi de başta başkanımız Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere maçın sonunda ikincilik kupasını kaldıran Galatasaraylı sporcuları alkışlamamızdır. Bu alkışların Türk spor tarihinde bir milat olmasını ezeli rekabetin bu alkışlar ile yeniden ebedi dostluk ile anılmaya başlamasını ümit ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü"

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler