Ege Haberleri

  El emeği tüketiciyle buluştu

  Cihan KAYA / ORTACA, (DHA)
  12.07.2012 - 12:18 | Son Güncelleme:

  Dalyan Beldesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınların el emeği göz nuru elişlerini tüketicilerle buluşturmak için pazar açtı.

  Dalyan Açık Pazar Yeri'nde her Çarşamba kurulacak pazarın açılışına, Dalyan Belediye Başkan Vekili Öner Ersoy, CHP milletvekilleri Ömer Suha Aldan, Prof. Dr. Nurettin Demir, çevre ilçelerin belediye başkanları ve kadın meclisi üyeleri katıldı. CHP milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, kadınların, streslerini, sıkıntılarını ve sevinçlerini nakışlara yansıttığını kaydederek, yerel yönetimlerin kadınlara daha fazla destek olması çağrısında bulundu. CHP milletvekili Ömer Suha Aldan da, kadınların bu emeklerinin karşılığını almalarını dileyerek, üretime katkıda bulunan bütün kadınları yürekten kutladığını dile getirdi.

  Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Meral Metin, konukların kadınların oluşturduğu bir pazarda bulunmalarına dikkat etmelerini istedi. Metin, “Bugün kadının el emeğinin değerlendiği bir yerdeyiz. 'Aydın kadınlarla aydın bir Türkiye' hedefimiz. Başlangıç noktamız burası. Burada her Çarşamba günü sergimizi açacağız. Tüm bölge halkımızı bekliyoruz. Ayrıca katkılarından dolayı Dalyan Belediye Başkanı Arif Sarı'ya (CHP) başta olmak üzere tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı