Ege Haberleri

EGE

  El ele süper lig’e

  Hürriyet Haber
  10.09.2015 - 17:48 | Son Güncelleme:

  Birleştirici reklam

  İzmir'in iki ezeli rakibi Karşıyaka ve Göztepe tarihi bir anlaşmayla omuz omuza verdi. Kentteki spor organizasyonlarının bir numaralı destekçisi Folkart Yapı, iki kulübü ortak forma reklamıyla buluşturdu. Folkart Tower'daki tanıtım ve imza toplantısında, ilk kez buluşma fırsatı bulan Karşıyaka Başkanı Ali Erten ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil de unutulmaz dostluk mesajları verdi.

  El ele süper lig’e

  Ne mutlu bizlere

  Ülkenin birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu günlerde olduğumuzu söyleyen Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "İki kulüp hep birlikte dostluk, beraberlik mesajı verelim isteyip böyle bir teklifle Folkart'ı seçtiler. Tek tek gelseler forma reklamına sıcak bakmazdım ama bu yaklaşım beni son derece mutlu etti. İzmir olarak Türkiye'ye birlik beraberlik mesajı veriyorsak ne mutlu bize" dedi, şunları ekledi:

  Lütuf değil görev

  "Spor aracılığıyla verilen mesaj her türlü mesajdan daha etkili oluyor. İki kulübe de teşekkür ediyorum. Folkart olarak İzmir'den kazandığımız paranın bir kısmını bu tür etkinliklere harcamayı lütuf olarak değil görev olarak görüyoruz. Bütün iş dünyasına çağrı yapıyorum. Ben firma olarak bu desteklerin karşılığını misliyle alıyorum. Onlar da kulüplerin yanında olsunlar. Bunlar bir şirketin prestiji için çok önemli hamleler."

  Saha dışı önemli

  KSK Başkanı Ali Erten, "Ülkemizin, barış ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bu zor günlerde bizlerin de yapabileceği şeyler olabilir. Bu düşünceyle yola çıktık. Folkart çatısı altındaki birlikteliğin önemli bir mesaj olduğunu düşünüyorum. Forma reklamı anlaşmasında ekonomik katkı söz konusu ancak onun ötesinde, rekabetin sahada olması, saha dışında böyle mesajlar verilmesi önemli" diye konuştu.

  El ele süper lig’e

  Birlikte İzmir’iz

  Göztepe Başkan Mehmet Sepil ise şunları ifade etti: “Göztepe-Karşıyaka rekabeti İzmir için Türkiye ve uluslararası çapta bilinen bir sembol. Forma reklamı konusunda hassasiyetimi, kolay kolay reklam almayacağımı söylemiştim ama Karşıyaka'yla birlikte aynı reklamı taşımak bizim için önemli bir hadise. 1981'de 80 bin kişiyle maç yaptığımızda rekabetin sahada kaldığı yıllardı. Saha içi rekabetin saha dışı hırçınlığa taşındığı günlere geldik. Birlikte hareket ederek, bu tür olayları azaltmayı planlıyoruz. Birlikte İzmir'iz, bu günlerde birlikte Türkiye'yiz."

  Derbi yarı yarıya

  El ele süper lig’e

  Dün aralarından su sızmayan Karşıyaka ve Göztepe’nin yöneticileri, PTT 1. Lig'de 2.5 yıl aradan sonra 6-8 Kasım'da oynanacak İzmir derbisinde tribünlerin yarı yarıya paylaşılması için de ilk adımı attı. Atatürk Stadı'nda oynanacak ilk derbide ev sahibi taraf olan KSK’nin Başkanı Ali Erten, "Gönül istiyor ki bu maçlarda 60-70 bin kişi olalım. Passolig'de biz 6-7 bin civarındayız. Göztepe de o civarda. Eğer o dönem istediğimiz sayıya ulaşırsak Atatürk Stadı hepimize yeter. Paylaşımla ilgili bir sıkıntımız yok. Beraber o stadı dolduralım istiyoruz" diye konuştu.

  Eşle dostla her maça gideceğim

  Ali Erten, basketbolda şampiyon oldukları dönemde Sepil'in kendisini arayıp bir İzmirli olarak gurur duyduğunu söylemesinden övünç duyduğunu da belirtti. Mehmet Sepil ise derbi tribün paylaşımı konusunda, "O maçı seyretmek isteyen her taraftarın gelebileceği bir yöntemi birlikte bulacağımıza inanıyorum. Her iki maça da gelmek isteyen tüm Göztepeli ve Karşıyakalılar gelebilmeli. Bizlerin görevi bunun önünü açmak" dedi. Mesut Sancak ise, "Bu sezon iki takımın da Süper Lig'e çıkacağına inanıyorum. Kendi adıma bu haftadan başlamak üzere maçlara gideceğim. Eşimi dostumu alıp Manisa'ya Göztepe-Giresunspor maçına gideceğim" dedi.

  El ele süper lig’e

  Hakem hatalarında kasıt aramıyoruz!

  Süper Lig yarışını değerlendiren Ali Erten, "Her takım hedef için kurulur. İyi bir takımız, Süper Lig hedefimiz var. 19 yıldır beklediğimiz sonuca ulaşacağımızı düşünüyorum" diye konuştu. Mehmet Sepil, "Göztepe hangi branşta yarışıyorsa rekabetçi olacaktır. Hedefimizi geçen yıl Göztepe'yi Süper Lig'e çıkarmak olarak açıklamıştık. Bu hedef için yürüyoruz. 5 yabancı kaliteyi artırdı. Sıkı bir yarış olacak” dedi. İki başkan da ilk haftalarda canlarını yakan hakem hatalarında kasıt aramadıklarını vurguladı.

  Tüm sorunlar aşılmadan stat inşaatı istemiyoruz

  Karşıyaka ve Göztepe, yeni statlarına kavuşmayı bekliyor. Gürsel Aksel Stadı ve Karşıyaka İlçe Stadı yerine yapılacak yeni statların ihalesinin 20 ay önce yasal sorunlar çözülmeden yapıldığını söyleyen Mehmet Sepil, "Aynı sorunlar devam ediyor. Belli süreçler yaşanıp kesin izinler alınmadan inşaatın başlamasını istemiyoruz. Çünkü binlerce kişi ve altyapı takımlarımız mevcut tesisimizden yararlanıyor” dedi.

  İzmir’de kulüp çok

  Mesut Sancak, Kaf-Kaf ile Göz-Göz’e özel anlaşmanın diğer kulüplerde burukluk yaratabileceği yönündeki soruya, "Şirket olarak daha önce diğer kulüplere de destek verdik ve imkanlarımız doğrultusunda yine veririz. Ama İzmir'de çok kulüp var. Diğer firmalar da buna seyirci kalmamalı" yanıtı verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı