« Hürriyet.com.tr
MENÜ

El ele disiplin kuruluna

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbolumuzun ezeli rakipleri F.Bahçe ile G.Saray, bu kez disiplin kurulunda buluştu. Derbi maçını 2-0 kazanmanın sevinci sarı kırmızılılara, sarı lacivertli taraftarların öfkesi ise Kanarya'ya pahalıya malolacak.

Savunmaları istendi

Futbol Federasyonu, maçın hakemi Orhan Erdemir, gözlemcisi Ertuğrul Dilek ve federasyon temsilcisi Hasan Dindaroğlu'nun raporları doğrultusunda, her iki takımı da disiplin kuruluna sevkedip, savunmalarını istedi. Dindaroğlu yazdığı raporunda, tribünlere sahte basılmış biletlerle girildiğinin belgelendiğini belirterek şunları söyledi:

Gözlemcinin raporu

‘‘F.Bahçeli taraftarlar kendilerine ayrılan yerleri doldurup taşınca, emniyet güçleri tarafından sahanın içinden bir başka tribüne alındı. Bu esnada tüm koltukları kırdılar ve sahanın içine attılar.’’ Dindaroğlu, Galatasaraylıların ise tribünlerde renkli maytaplar, sis bombaları yaktıklarını ifade etti.

Ceza geliyor

Erdemir ve Dilek ise, sahaya çıktıklarında tribünlerdeki koltukların kırılarak sahaya atılmış olduğunu gördüklerini, her golden sonra da Galatasaray seyircisinin maytaplar yaktığını raporlarında belirttiler. Disiplin kurulunun, bu suçlardan ötürü F.Bahçe ve G.Saray'a para cezası vermesi bekleniyor.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler