« Hürriyet.com.tr
MENÜ

El ele başarıya

F.Bahçe'nin yeni hocası dün kulüp binasında 2.5 yıllık şartlı sözleşmeyi imzaladı. Yönetim 6 ay opsiyonlu anlaşma gereği sezon sonunda Alman çalıştırıcı ile yeniden masaya oturacak. İki tarafın memnuniyeti halinde görev süresi 2 yıl daha uzatılacak.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
ÇOK ETKİLENDİM

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Werner Lorant, dün resmi imzayı attı ve taraftarlara umut dağıttı. Başarıya yönetimle birlikte ulaşacaklarını dile getiren Alman çalıştırıcı, ‘‘Fenerbahçe gibi büyük bir kulübe geldiğim için gururluyum. Havalimanındaki karşılamadan oldukça etkilendim. Beklentilere cevap vermek için çaba harcayacağım’’ dedi.

SALDIRGAN DEĞİLİM

Sarı lacivertli kulüpte başarının şampiyonlukla ölçüldüğünü öğrenen Lorant, ‘‘Böyle büyük bir camiada şampiyonluk beklentisi normaldir’’ yorumunu yaparak, ‘‘Benim için ‘Saldırgandır’ diyenler yanılıyor. Sert olduğum ve starları sevmediğim doğru değil. Herkes iyi çalışıyor ve görevini yapıyorsa hiçbir sorun olmaz’’ diye konuştu.

KADROYA BAKACAĞIM

Transfer konusuna değinen Alman hoca sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Göreve gelir gelmez 2-3 tane futbolcu istiyorum diyen biri değilim. Takımı tanıdıktan sonra bu konuda karar verebilirim. Oyuncuları tanıyorum ama bu onların kapasitesini bildiğim anlamına gelmez. F.Bahçe'yi yeniden yaratmak doğru bir tanım değil. Hazırlık devresinde iyi çalışmalıyız.’

İKİ GÜN SONRA

6 ay sonra yardımcı getireceği yolundaki beyanatın kendisine ait olmadığına dikkat çeken Lorant konuşmasını şöyle tamamladı: ‘Oğuz Çetin ile devam edeceğiz. Çok kısa süre içinde Türkiye'ye gelmem gerekiyordu. Tesislere gidip Oğuz Çetin ve futbolcularla tanışacağım. Bir iki günlüğüne Almanya'ya gideceğim. Antalya kampına en kısa sürede katılacağım.’


Oğuz’la devam

Yönetimin isteğini kabul eden Lorant yardımcısını belirledi.

Tesisleri gezdi

F.Bahçe'de Denizli'den sonra Lorant'ın yardımcılığını da Oğuz Çetin üstlenecek. Yönetimin isteğini kabul eden Alman çalıştırıcı, sezon sonunda yardımcı getirmeyeceğini söyledi. İmza töreninden sonra yöneticilerle Dereağzı Tesisleri'ni gezen Lorant, akşam da Samandıra'ya gitti.

Gidip dönecek

Oğuz Çetin ile akşam idmanından önce biraraya gelen Lorant, takımın çalışma programı hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Bu sabah Almanya'ya uçacak olan Lorant, özel işlerini hallettikten sonra geri dönecek ve takımın ikinci yarı hazırlıklarına Belek'te katılacak.


ALMAN BASINI


Savaşa gidiyor


Alman basını Lorant'ın Fenerbahçe ile anlaşmasına geniş yer verdi. Berliner Kurier Gazetesi, ‘‘Lorant daha başlangıçta, Fenerbahçe'nin en büyük rakipleri olan Galatasaray ve Beşiktaş'a savaş ilan etti yorumunu yaparken, Lorant'ın, ‘‘Bu benim için gerçek bir mücadele. Fenerbahçe'nin benden ne beklediğini çok iyi biliyorum. Bu nedenle, hemen bu sezonda şampiyon olmak istiyorum’’ sözlerine yer verdi.


Türkçe sözler


Münih'te yayınlanan ‘Abendzeitung’ gazetesi haberi birinci sayfadan ve Türkçe ‘‘İstanbul'da bol şanslar Lorant’’ manşetiyle verdi. Alman Bild gazetesi, ‘‘Lorant şimdi de Boğaz'da bağıracak’’ cümlesine yer verdi. Abendzeitung ayrıca Türkçe bir sözlük köşesi yaptı. Lorant'ın Fenerbahçeli oyuncularla anlaşabilmesi için ihtiyacı olduğu Türkçe kelimeler Almanca çevirisiyle şöyle verildi: ‘Sen bir dönersin, beni ilgilendirmez, hiçbir şey bilmiyorsun, Kral altına mı yaptı, Ben hoca mıyım, oyuncularla konuşmuyorum.’


LÖw uyardI:


Türkiye cehennem

1998-1999 sezonunda F.Bahçe'yi çalıştıran Joachim Löw, Lorant'ı uyardı. Avusturya'nın FC Tirol takımının teknik direktörlüğünü yapan Löw, Die Welt gazetesine verdiği demeçte şunları söyledi: ‘‘Lorant'ı Türkiye'de cehennem bekliyor. F.Bahçe'de korkunç derecede farklı akımlar var. Medya inanılmaz bir baskı aracı. Sadece günlük yaşıyorsun. Şimdi Lorant'a kırmızı halı sererler, arka arkaya bir-iki maç kaybederse hemen sırtlarını dönerler.’’


Agostino seslerİ

Fenerbahçe'de Lorant'ın imza atmasından sonra transfer gündeme geldi. Alman çalıştırıcının eski takımında kadro dışı kalan Poul Agostino'yu getirmek istediği öğrenildi. 27 yaşındaki Avustralya asıllı Agostino'nun 1.85 boyunda olduğu ve yıpratıcı santrfor özelliğine sahip olduğu bildirildi. Lorant'ın kamp sonrasında bu oyuncu için yönetime rapor vermesi bekleniyor.


KIYAT: Sözümüzü tuttuk

FENERBAHÇE Basın Sözcüsü Atilla Kıyat, ‘‘Yeni hocamız 3 Ocak'ta imza atacak demiştik. Sözümüzü yerine getirdik’’ dedi. Kıyat bazı basın organlarında ‘10 günde hoca bulunamadı, skandal’ gibi yorumlar yapıldı. Yönetim olarak eksikleri en iyi bilen kişiler bizdik. Eleştiri olmalı ama, bilgiye belgeye göre yapılmalı. Lorant ile takımda eksik olan hırs, mücadele ve kazanma arzusunun gerçekleşeceğine inanıyorum'' diye konuştu.


SARAN: İşim çok kolay oldu

WERNER Lorant'ın transferini bitiren yönetici Sadettin Saran, ‘‘İşim çok kolay oldu. Kısa sürede Avrupa'nın bir çok ünlü çalıştırıcısıyla görüştüm. Takımıyla sözleşmesi bulunan hocalar bile F.Bahçe'ye gelmek istediğini dile getirdi. Bu girişimler sonucunda bir kez daha Fenerbahçeli olduğum için gurur duydum. Lorant ile büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Ben 25 Aralık'ta anlaşmıştım. Ancak yönetimin onayını bekledim’’ diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler