Gündem Haberleri

GÜNDEM

  El Cezire’de ortaya çıktı

  Hürriyet Haber
  27.12.2001 - 02:26 | Son Güncelleme:

  El Cezire Televizyonu'nun dün yeni görüntülerini yayınladığı Usame bin Ladin, "ABD'ye karşı terörizmin övgüye değer olduğunu" söyledi.

  Bin Ladin'in ‘‘Başlangıcından 2 ay sonra İslamiyet'e yönelik kan dökücü haçlı seferi’’ ifadelerinin yer aldığı kasetin 7 Aralık'a doğru kaydedildiği sanılıyor. ABD, Afganistan‘a yönelik bombardımanına 7 Ekim‘de başlamıştı.

  Bin Ladin, yaklaşık 20 gün önce kaydedildiği sanılan kasetteki görüntülerinde, ‘‘ABD'ye karşı terörizm övgüye değer, çünkü haksızlığa cevap vermeyi ve ABD'nin bizimkileri öldüren İsrail'e verdiği desteği kesmesini amaçlıyor’’ dedi.

  Kamuflaj elbisesi giymiş olarak, elinin yanında kalaşnikofla görüntülenen Bin Ladin, sakin bir ses tonuyla, ‘‘Bunu, son aylarda ABD'nin durmak bilmeyen bombardımanları altında yaşayanlar anlar. Kaç köydekiler öldürüldü ve kaç milyon kişi dondurucu soğuğa bırakıldı? Bugün Pakistan'da çadırlarda yaşayan kadın, erkek ve çocuklar ne günah işledi?‘‘ diye konuştu. Birini öldürmek için 7 gram patlayıcının yeteceğini söyleyen Bin Ladin, ‘‘ABD, bombardımanlarda 7 milyon gram bomba kullandı. Bu, onların Taliban ve Müslümanlara karşı nefretini gösteriyor’’ dedi.

  11 EYLÜL AMERİKA'YA 1 TRİLYON DOLARA PATLADI

  El Kaide örgütünün lideri Usame Bin Ladin, 11 Eylül saldırılarını düzenleyen "talebeler" e saygılarını sundu.

  Katar TV`si El Cezire, bu akşam Bin Ladin`in yeni görüntülerini yayınladı. Bin Ladin, kasette "19 talebe, Irak ve Filistin`deki olaylara misilleme amacıyla Amerikan imparatorluğunu sarstı" dedi.

  ABD`nin peşinden koştuğu Bin Ladin, dün geceyarısı yayınlanan görüntülerin devamı olduğu sanılan bölümde, "19 talebe, Amerikan ekonomisine ve dünyanın en büyük askeri gücüne müthiş bir darbe indirdi" diyerek, 11 Eylül saldırısınının ABD`ye en az 1 trilyon dolara patladığını söyledi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı