« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ekşioğlu: Seyircisiz kararına Beşiktaşlı yöneticiler itiraz etmedi

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu, İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında Beşiktaş taraftarının Fenerbahçe-Beşiktaş maçına alınmama kararına siyah-beyazlı yöneticinin de itiraz etmediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ekşioğlu, “www.ajansspor.com” adlı internet sitesinde yer alan röportajında, Beşiktaş taraftarının derbi maça alınmaması talebinin kendilerinden gelmediğini ifade ederek, “Bu karar, toplantıya katılan herkesin hem fikir olduğu bir şekilde alındı. Beşiktaş da dahil olmak üzere” dedi.

Toplantıya katılan Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Yücel'in de bu karara tepki göstermediğini belirten Ekşioğlu, şöyle konuştu: “Sayın Valimiz bu maç için yapılan toplantıdaki herkese bunu sundu. 'Kimsenin itirazı var mı' diye soruldu, kimseden ses çıkmadı. İçinde bulunduğumuz gergin ortamda bu karar gerekliydi. İki gün önce Beşiktaş taraftarının ettiği küfürlere bakıyorsunuz, onlar pazar günkü maça gelseydi olacakları biliyorum. İnanılmaz küfür olacaktı, tahrik olacaktı ve tribünler boşaltılacaktı. Bu, Galatasaray maçında yaşanmıştı. Bence ortamı yumuşatmak ve her şeyi daha medeni bir seviyeye getirmek için doğru bir karar alındı.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler