Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Ekşi Sözlük kapatılıyor mu? İşte cevabı

  Hurriyet.com.tr / Teknoloji
  27.06.2013 - 12:24 | Son Güncelleme: 27.06.2013 - 15:33

  Popüler sözlük platformu Ekşi Sözlük’ün kapatılacağına dair iddialar iki yıl sonra tekrar alevlendi. Sözlüğün kurucusu Sedat Kapanoğlu ise haberlerin güncel olmadığını belirterek iddiaları yalanladı.

  Kapanoğlu tweetlerinde bugün bazı haber sitelerinde çıkan ekşi sözlüğün kapanacağına dair haberlerin 2011’e ait olduğunu, Telekominikasyon İletişim Başkanlığı’nın(TİB) da kendilerine ayrıca ulaşarak haberin doğru olmadığını belirttiklerini yazdı.

  BTK'dan açıklama

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) da bugün yaptığı bir açıklamada Ekşi Sözlük’ün Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından kapatılacağına yönelik haberleri yalanladı. BTK, “Bahsi geçen yazı, kurumumuza gelen şikayetlere istinaden suça konu içeriklere yönelik özdenetim amacıyla 2011 yılında gönderilmiştir. Söz konusu yazı güncel olmadığı gibi kapatmaya yönelik de değildir.“ bilgisini aktardı.   

  TİB'in 2011’de Ekşi Sözlük’ün hosting firmasına bir e-posta göndererek aralarında Ekşi Sözlük’ün alan adı olan sourtimes.org’un da bulunduğu isimlerin barındırılmasına derhal son verilmesini istediği iddia edilmişti.

  TİB ise herhangi bir engellemenin söz konusu olmadığını açıklamıştı.

  Ekşi Sözlük kapatılıyor mu İşte cevabı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı