ANTALYA HABERLERİ

Eksi Hisar Mahallesi’nde Yağmur Suyu Drenaj Hattı Terfi Bağlantısının Olmadığı Belirlendi

IHA
26.10.2015 - 17:31Son Güncelleme :

500 LÜK BORULAR DÖŞENMEK SURETİYLE HATTIN TERFİ HATTINA BAĞLANMASI SAĞLANDI

IHA

Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde Büyükşehir Belediyesi ASAT ekipleri tarafından gerçekleştirilen yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarında Eski Hisar Mahallesi’nde terfi bağlantısının olmadığı belirlendi.
Manavgat’ta Büyükşehir Belediyesi ASAT ekipleri tarafından gerçekleştirilen yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarında asfalt altında kalmış logar kapaklarının ardından Demokrasi Bulvarı ile Manavgat ırmağı arasında kalan Eski Hisar Mahallesi 9521 Sokaktaki yağmur suyu drenaj hattının terfi bağlantısının olmadığı, hatta toplanan yağmur sularının ırmağa ulaşmadığı belirlendi. Hattın kapalı olduğunun belirlenmesi üzerine ASAT ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucunda kapalı bulunan hat 100 metre uzunluğunda 500’lük hat ile aktif olan bir hatta bağlanarak aktif hale getirildi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, yapılan çalışmanın ardından Demokrasi Bulvarı’ndan itibaren toplanan yağmur sularının kısa sürede ırmağa ulaştığını kaydetti. Büküş, “Antalya’dan gelen uzman ekipler tarafından yapılan çalışma sonucunda hattın terfi bağlantısının olmadığını hayretler içerisinde görmüş olduk. Hattın yapılıştan mı yoksa daha sonra yapılan inşaatlar yüzünden mi kapalı olduğunu bilemiyoruz. Büyükşehir belediyesi Manavgat Koordinatörlüğü ve ASAT olarak tek amacımız yaptığımız çalışmalarla bir daha yağmur suyu baskınlarının yaşanmamasını hedefliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Eksi Hisar Mahallesi’nde Yağmur Suyu Drenaj Hattı Terfi Bağlantısının Olmadığı Belirlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eksi Hisar Mahallesi’nde Yağmur Suyu Drenaj Hattı Terfi Bağlantısının Olmadığı Belirlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı