İZMİR HABERLERİ

Ekrem Demirtaş Egiad Haberlerine Açıklık Getirdi

IHA
01.10.2015 - 12:38Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İZMİR

IHA

İzmir Ticaret Odası (İTO), meslek komiteleri ortak toplantısıyla ilgili basında çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.
İzmir Ticaret Odası (İTO), Ekrem Demirtaş’ın meslek komiteleri ortak toplantısındaki konuşmasında, "Biz rapor değil, somut işler yaparız" şeklinde bir ifadesinin olmadığını bildirdi. İTO, basında çıkan haberlere ilişkin yapılan açıklamada, "30.09.2015 tarihinde gerçekleştirilen meslek komiteleri ortak toplantısı ile ilgili bugün bazı gazetelerde çıkan haberlerde, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın, Kemeraltı konusundaki raporları üzerine EGİAD Başkanı Seda Kaya’ya göndermede bulunduğu ifade edilmektedir. Ancak söz konusu haberlerde yer alan, ’Biz rapor değil, somut işler yaparız’ ifadesi, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın konuşmasında geçmemektedir. Konuşmasının yanlış yorumlanması üzerine, Demirtaş aynı gün konuya açıklık getirerek, kesinlikle böyle bir gönderme olmadığını Meclis kürsüsünden de ifade etmiştir" şeklinde ifadelerine yer verildi.
DEMİRTAŞ: "KESİNLİKLE BÖYLE BİR ŞEY YOK"
İTO Başkanı Ekrem Demirtaş ise, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, EGİAD’ın çalışmalarını takdirle izledikleri gönüllü bir kuruluş olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:
“Kemeraltı’yla ilgili konuşma yer alan ifadeler, sanki EGİAD’ın bugün hazırlamış olduğu rapora karşı söylenmiş gibi algılanmış. Kesinlikle böyle bir şey yok. EGİAD bizim çalışmalarını takdirle izlediğimiz bir gönüllü kuruluş. Raporlarındaki pek çok şey de doğru konular. Bizim de zaman zaman dile getirdiğimiz konular. Örneğin, Kemeraltı’nın üstünün kapatılması gibi çok doğru öneriler. 20 maddelik öneriler var ve hepsi katıldığım konular. Kesinlikle EGİAD’ın raporuna karşılık söylenmiş sözler değildir. Böyle anlaşıldıysa düzeltmek istiyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ekrem Demirtaş Egiad Haberlerine Açıklık Getirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 12 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ekrem Demirtaş Egiad Haberlerine Açıklık Getirdi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:33
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı