Gündem Haberleri

  Ekonomik kriz çıldırttı

  Hüseyin TÜCCAR- Faruk KAHRAMAN/BURSA, (DHA)
  06.08.2009 - 15:09 | Son Güncelleme:

  Krizden bunalan pastaneci işyerinin ikinci katından atlayarak intihar girişiminde bulundu. Polisler ekonomik krizin bunalttığı genci sakinleştiremedi, ellerini arkadan kelepçeledi. Polisler zor anlar yaşadı ama asıl çaresiz olan borç batağından bunalan pastaneciydi.

  PASTANECİYİ SAKİNLEŞTİRMEK KOLAY OLMADI

  Bursa’da ekonomik kriz nedeniyle iki ay önce pastanesini kapatan 28 yaşındaki A.B., işyerinin 2'nci katından atlayarak intihar girişiminde bulundu. Hafif yaralı kurtulan Balamur, kaldırıldığı hastanede sakinleştirici iğne yapıldıktan sonra taburcu edildi.

  Pastane işleten ve bekar olduğu öğrenilen A.B., ekonomik kriz nedeniyle işyerini iki ay önce kapattı. Alacaklarını tahsil edemediği ve vergi borçları nedeniyle zor durumda olduğu öğrenilen A.B. devretmek istediği işyerini, kiraya da veremeyince sinir krizi geçirdi.

  Tek başına oturduğu işyerinde bulunan sandalyeleri dağıtıp duvardaki aynaları kıran A.B., işyerinin 2'nci katındaki pencereye çıkarak “Kriz beni mahvetti. İşlerim bozuldu” diye bağırdıktan sonra kendisini ikna etmeye çalışanlara bağırmaya başladı. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından sakinleştirilmek istenen A.B. işyerinin penceresinden atladı.

  Olayda hafif yaralanan A.B. polisler tarafından Muradiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada bir süre gözetim altında tutulup sakinleştirici iğne vurulan A.B., ifadesi alındıktan sonra taburcu edildi.

  Olayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı