Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  22.01.2011 - 22:33 | Son Güncelleme:

  Deneme üyeliği hediyeizmir’de “Sadece 30 dakika” ve “Sadece kadınlar için” sloganıyla tanıtım atağına kalkan uluslararası spor ve franchise zinciri Shapes For Women’in, çeşitli semtlerde kurduğu tanıtım standlarına kadınlar büyük ilgi gösterdi. Danışma masalarından sistemle ilgili bilgi alanlara bir hafta ücretsiz deneme üyeliği hediye ediliyor. Shapes For Women şubelerinde uzman ekip gözetiminde spor yapan kadınlar, hidrolik egzersize dayalı fitness programıyla günde sadece 30 dakika harcayarak, iki saatlik yürüyüş ya da bisiklete binmeye eşdeğer kalori yakıyor. Sistemin, ince ve uzun kasları çalıştırarak vücudu sıkılaştırdığı belirtildi.

  Finlandiya’dan daha çok turistMARMARİS, (DHA)

  MARMARİS ve Çevresi Altyapı Geliştirme Birliği’nin (MARTAB) en fazla önem verdiği pazarlardan biri olan Finlandiya ve diğer İskandinav ülkelerinin en büyük fuarı Matka’ya turizmciler büyük ilgi gösterdi. MARTAB’ın da başkanı olan Belediye Başkanı Ali Acarol ile Marmaris ve beldelerine bulunan tesislerin yöneticileri, Türkiye için ayrılan tanıtım alanında yerlerini aldı. İskandinav ve Baltık pazarı açısından önemli olan fuarda turizmciler bölgeye daha fazla Finlandiyalı çekebilmek için tur operatörleriyle çeşitli görüşmelerde buluyor.

  Denizli ihracatı yüzde 27 arttıO. Nuri BOYACI, (DHA)

  DENİZLİ Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli İhracatçılar Birliği’nin açıkladığı 2 milyar 144 milyon dolarlık 2010 yılı ihracat rakamının, kentte üretim yapan firmaların başka gümrüklerden yaptığı çıkışlarla 2 milyar 518 milyon dolara ulaştığını söyledi. Revize edilmiş ihracat rakamlarının, resmi rakamlardan bir miktar farklı olduğunu kaydeden Keçeci, “Bu fark, 2010 yılı ihracatı için Denizli lehine 374 milyon doları buluyor” dedi. Revize edilmiş ihracat rakamının geçen yıla göre yüzde 27 arttığını belirten Keçeci, “Ancak yine de kriz öncesini yakalayamadık. 2011’den umutluyuz. Yeter ki yatırım yapma, üretme ve ihraç etme şevkimiz kırılmasın” diye konuştu.

  PAÜ’de soğan tohumu

  PAMUKKALE Üniversitesi bünyesinde açılan Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (BİYOM), soğan, patlıcan ve biber anaç tohumu üretilmeye başlandı. Doç. Dr. Ali Ramazan Alan başkanlığında çalışma yürütülen merkezde 5 araştırmacı ve 8 öğrenci görev yapıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı