Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  28.05.2010 - 22:26 | Son Güncelleme:

  İMKB Başkanı borsa’ya konukistanbul Menkul Kıymatlar Borsası (İMKB) Başkanı Hüseyin Erkan, 31 Mayıs Pazartesi günü izmir Ticaret Borsası’nda “Gelişen İşletmeler Piyasası” konulu toplantıya katılacak. İMKB’nin, Gelişen İşletmeler Piyasasını kurarak önemli bir adım attığını belirten İTB Başkanı Işınsu Kestelli, bu yenilikle birlikte İMKB bünyesinde şirket paylarının işlem görebileceği Hisse Senetleri ve Gelişen İşletmeler olmak üzere iki piyasa bulunduğunu vurguladı. Kestelli, “Bu küçük işletmelere de borsanın yolunu açıyor” dedi.

  İpek halıda yeni ustalarMehmet YENEN, (DHA)SİMAV’da İş-Kur destekli “El Dokuma İpek Halıcılık Kursu”nda dört ay eğitim gören 100 kursiyer meslek sahibi oldu. Kursiyerlerin dokuduğu 300 metrekare civarındaki ipek halılar da projede yüklenici firma olarak yükümlülük alan Özpay Kardeşler Halıcılık aracılığı ile satışa sunuldu. Kurstan son derece memnun kaldıklarını dile getiren kursiyerler de, bundan sonra Simav halısı yerine ipek halı dokuyarak aile bütçelerine daha çok katkı sağlayacaklarını söyledi.

  Alman işadamları işbirliği istiyorALMANYA’nın en büyük sanayi şehirlerinden Hannover’in Ticaret ve Sanayi Odası CEO’su Wilfried Prewo başkanlığındaki heyet, Egeli sanayicilerle bir dizi görüşmede bulunarak, işbirliği imkanları aradı. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkan Vekili İbrahim Gökçüoğlu ile biraraya gelen inşaat, lojistik, hizmet, danışmanlık sektörlerine mensup 27 Alman firma temsilcisi, İzmirli 55 firmayla ilişki kurdu. Köprü görevi görüyorİki ülke arasında fuarcılık, yenilenebilir enerji ve elektronikte işbirliği olanaklarının yoğun olduğuna dikkat çeken Gökçüoğlu, “Almanya en büyük ticari partnerimiz. Şu anda izmir’de 1336 yabancı firmanın izmir’de yatırımı var. Bunların 400’ü odamızın üyesi. İkili görüşmelerle bu yabancı yatırımları artırmayı umut ediyoruz” diye konuştu. Türk-Alman İşadamları ve Akademisyenleri Derneği Başkanı Sayıl Dinçsoy da, Türkiye’nin Avrupa ile Ortadoğu arasında bir köprü görevi gördüğünü belirtti.

  Ravika yağlarını Singapur da tanıdıGLOBAL bir marka olmak için yurtdışı pazarlama atağına hız veren Keskinoğlu Şirketler Grubu, Singapur’da 2 bin 545 firmanın katıldığı fuarda, geleneksel soğuk sıkım yöntemiyle ürettiği Ravika marka zeytinyağlarını tanıttı. Akhisar yöresi zeytinlerinden elde edilen Ravika sızma zeytinyağı ile Endonezyalı Şef Eddy Kusnaedi’nin hazırladığı özel yemekler de ikram edildi. Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu, özel aroması nedeniyle soğuk tüketimlerde çok özel lezzetler yaratan Ravika’nın, zeytinyağı tutkunlarının vazgeçemeyeceği bir tat olacağını belirterek, “Amacımız geniş pazarlama ağımız ve izlediğimiz stratejiyle Ravika’nın uluslararası pazarlarda aranan bir marka olmasını sağlamak” dedi.

  Ballı kampanyaya büyük ilgi varYAŞAR Birleşik Pazarlama A.Ş. ile ülke genelindeki tüm farklı perakende noktalarında tüketiciyle buluşan Ege Bal’ın 350 gramlık Ege çiçek balı yanında, 350 gramlık sıkma çiçek bal hediye ettiği kampanya büyük ilgi görüyor. Sıkma çiçek balı lezzetiTüketicinin beğenisini kazanan özel sıkma ambalaj ve kolay açılıp kapanır kapağa sahip 350 ve 500 gramlık balların, pratik bir kullanım sunmakla birlikte kapağın ağzında hiçbir şekilde tıkanma olmaması nedeniyle tercih edildiğini belirten Ege Bal yetkilileri, hediyeli paket kampanyasıyla tüketcinin hiçbir ücret ödemeden sıkma çiçek balının doğal lezzetine sahip olacağını belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı