Ege Haberleri

EGE

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  19.05.2010 - 22:04 | Son Güncelleme: 19.05.2010 - 22:04

  Doğaya 1000 fidanizmir’de, Ariel Professionel ve Gürmar Mağazaları, Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaparak Karşıyaka Doğançay’daki ağaçlandırma sahasına 1000 fidan bağışında bulundu. Gürmar Genel Müdürü Veli Gürler’in de katıldığı fidan dikim töreninde çalışanlar aileleri ile birlikte yer aldı. Ariel Professionel Bölge Sorumlusu Gönül Kartal, mağazalardan iki adet ürün alana bir fidan hediye edeceklerini söyledi.

  Diva Beyrut’ta satışa çıktıSEKTÖRÜN lider kuruluşlarından Ege Yat tarafından imal edilen Diva, dün açılan Beyrut Boat Show’da görücüye çıktı. Ege Yat Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Özer, 24 metre boyunda 2 adet master ve çift kişilik iki kabinli yatın, Bodrum tersanelerinde modern teknoloji ile üretilen en iyi yatlardan biri olduğunu söyledi. Özer, Ortadoğu pazarının da Türk yatçılık sektörüne katkısı olacağına inandıklarını belirtti.

  Sanayici beklentisiEge Üniversitesi Rektörlüğü, sanayicilerin beklentilerini anketle tespit edecek. Bu amaçla İletişim Fakültesi’nden 40 öğrenci demir çelik ve haddehane tesislerinin yanısıra Türkiye’nin tek gemi söküm bölgesi olan ve Aliağa’da çalışmalara başladı.

  Delibaş’ın çok özel tasarımları MİLYONLARI televizyon karşısına kilitleyen Aşk-ı Memnu dizisinde Bihter ve Peyker karakterlerinin ayakkabı sponsorluğunu üstlenen Sertaç Delibaş, kendi adını taşıyan markasını izmir Sagaza Madrid Mağazası’nda tanıttı. Kendi atölyesinde yüzde yüz Türk derisi ile tamamen el yapımı olan ayakkabıları üç kıtaya ihraç ettiği, yurtiçinde de 13 butikte satışa sunduğunu belirten Delibaş, ayrıcalıklı koleksiyonlara imza atmaya devam edeceğini söyledi. Sektöre üç yıl önce girmesine rağmen adından sözettirmeyi başaran Delibaş, “Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

  Genç patronların örnek işbirliğiEGE Genç İşadamları Derneği’nin (EGİAD) bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği “Sektör Tanıtım ve İşbirliği Günleri” meyvelerini verdi. Genç işadamları arasındaki ticari birlikteliği güçlendirmeyi hedefleyen etkinlik, 105’e yakın kuruluşun  katılımıyla Türkiye’nin en fazla sektörel çeşitlilik içeren organizasyonu olma özelliğini kazandı. Bu yıl 40’ıncı yılını kutlayan Altuğ Petrol, fuar kapsamında Uluslararası Nakliyat ve Forwarding firması Canmar Taşımacılık ile işbirliğine gitti. Tanıtım günleri olumluSözleşme kapsamında izmir ve Manisa’da Opet bayiliğini yürüten Altuğ Petrol, Canmar Taşımacılık’a ait 25 araçlık filonun akaryakıt ihtiyacını karşılayacak. Canmar Genel Müdürü Mehmet Çelikcan’la el sıkışan Altuğ Petrol Genel Müdürü Adnan Altuğ, EGİAD’ın gerçekleştirdiği sektör tanıtım günlerinin yarattığı sinerji sayesinde bir araya geldiklerini, izmir ve Egeli firmaların krizin etkilerini azaltmak için mutlaka işbirliği yapmaları gerektiğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı