Ege Haberleri

EGE

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  06 Mayıs 2010 - 22:02Son Güncelleme : 06 Mayıs 2010 - 22:02

  Ulaşımda en iyi marka PamukkalePAMUKKALE Turizm, Capital ve Ekonomist dergilerinin Finansbank işbirliği ile düzenlediği “Anadolu Markaları 2009” yarışmasında, büyük işletmeler kategorisi turizm sektörü üçüncüsü, ulaşım sektörü birincisi seçildi. Şirketi temsilen ödülü Sanayi Ticaret Bakanı Nihat Ergün’den alan Yönetim Kurulu Üyesi Müge Bababalım Başkan, “Vizyon 2010 projesi kapsamında bu yıl iki farklı alanda, teknoloji ve insana yatırım yaptık. 2009 - 2010 yılı, araç yenileme, kurumsal yapılanma, IT projeleri, eğitim ve teknoloji yatırımlarını 10 milyon Euro’luk bir bütçeyle finanse ettik. Kriz ortamında geçen yıla göre yüzde 4,5 büyüme sağladık. Yaptığımız çalışmaların takdir görmesi bizler için motivasyon kaynağı” dedi.

  Bostancı İnşaat sektörde iddialı

  BODRUM’da 1940 yılından beri ticaret hayatında olan Bostancı Ailesi, 2001 krizde ikinci ve üçüncü kuşak temsilcilerin  birikimlerini inşaat ve gayrimenkul sektöründe değerlendirme kararıyla, sektör değiştirdi. 2004 yılında faliyete geçen Bostancı İnşaat, Bodrum yarımadasının gözbebeği olan Yalıkavak’ta kaliteli projeleri ile sektördeki iddiasını ortaya koydu. Bölgenin doğal güzelliklerini modern yaşam alanları inşa ederek vazgeçilmez hale getirmek için çalıştıklarını belirten firma yetkilisi Kamil Bostancı, krizin gölgesinin kalkmaya başladığını, yatırım yapmak isteyenlerin acele etmesi gerektiğini söyledi.

  izmir pizzada özgürlük istiyorDOMİNO’s Piz-za’nın satış verilerine göre İzmirliler en çok, kendi malzeme seçimlerinden oluşturdukları pizzaları tercih ediyor. Türkiye genelinde, “Pizzamı Ben Yaparım” seçeneğiyle en çok satış yapılan kentin izmir olduğu açıklandı.Spesyal çeşitler En çok pizza tüketen şehirlerden olan izmir’den çıkan bu sonucu İzmirliler’in lezzette de özgürlükten yana olduklarının göstergesi olarak yorumlayan şirket yetkilileri, en fazla satılan spesiyal çeşitlerin ise Extravanganzza ve Italiano olduğunu belirtti.

  izmir borsası izmir Ticaret Borsası’nda pamuk piyasası alakalı. Endeks 19413. Borsada tüccar 75 ton işlem yaptı. Bir hafta vadeli 3.40 liradan satış oldu. Çekirdeksiz kuru üzüm piyasası alakalı. Tüccar 240 ton işlem yaptı. 7 ile 10 numara üzümler 2.10 ile 2.40 liradan satıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı