Ege Haberleri

EGE

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  27.11.2009 - 20:15 | Son Güncelleme: 27.11.2009 - 20:15

  Vezneler açık

  KARŞIYAKA Belediyesi, emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinde ödeme yapmakta geç kalan vatandaşlara kolaylık sağlamak için, bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günü veznelerini açık tutacak. Vergi ödemelerinin ikinci taksidinin son gününün 30 Kasım olması ve araya bayram tatilinin girmesinden dolayı vatandaşların sıkıntı yaşamaması için belediye bayramın ilk günü hariç ikinci gününden dördüncü gününe kadar tam gün mesai yapacak.

  Bayram daveti

  BALÇOVA’daki Agora Alışveriş Merkezi yetkilileri, İzmirliler’i bayramlaştıktan sonra merkezlerinde hoşça vakit geçirip, alışveriş yapmaya davet etti. Alışveriş merkezi yetkilileri, “Güzel bir bayram sabahının ardından havuzlu bahçesinde bir bardak kahve içmek veya ferah bir mekanda kendini alışverişle şımartmak isteyenleri Agora Alışveriş Merkezi’ne bekliyoruz. Tüm bayram boyunca yüz boyama evinde birbirinden değişik figürlerle yüzleri boyanmış çocuklar dev palyaçolarla dansedebilirler. Üstelik tavşan, şapka, kılıç gibi şekil verilen sosis balonlara sahip olarak eğlence merkezinde keyiflerince vakit geçirebilirler” dedi.

  Organik yumurta

  TÜRKİYE’de, ambalajlı yumurta pazarının öne gelen firması Keskinoğlu, organik yumurta üretimine başladı. Organik üretim sürecinin tüm detaylarıyla özel olarak planlanması gerektiğini belirten ve bunun bir uzmanlık olduğunun altını çizen Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, “Türkiye’de organik tarıma ilişkin yönetmelik, 2005’te yayınlandı ve biz Keskinoğlu olarak tüm süreci yakından takip ettik. 3 milyon TL yatırımla özel bir tesis kurduk” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı