Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  05.11.2009 - 20:22 | Son Güncelleme:

  çin’in devi Autoshow’da

  çin’in üçüncü büyük otomotiv üreticisi olan DFM, Türkiye ticari araç piyasasına ilişkin atılımını yarın kapılarını açacak izmir Autoshow’da başlatacak. Bu yıl altıncısı gerçekleşecek fuara ilk kez katılacak olan DFM,  çin otomobil endüstrisinin en önemli şirketlerinden biri kabul ediliyor. 1969’da Wuhan şehrinde faaliyete geçen DFM’nin kuruluş amacı, tüm ticari araç serileri, binek araçlar, parça ve bileşenleriyle otomobil donanımı üretmek. çin Ordusu’nun araç ihtiyacını da karşılayan kuruluş, ülkesinde Honda, Nissan, Citroen, Peugeot, ve KIA’nın resmi üreticisi konumunda. Yıllık cirosu 15 milyar dolar olan ve 40 ülkeye ihracat yapan DFM, Avrupa pazarına Türkiye’ye yapacağı yatırımla girmeyi planlıyor.

  Ege Orman’ın hasat sevinci

  EGE Orman Vakfı, 2002 yılında Hazine’den kiraladığı 900 dekarlık alanda kurduğu 30 bin adetlik Gemlik ve Ayvalık çeşidi zeytinlikten dördüncü hasadını yaptı. Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu, 7 yaşında olan zeytinlikten üç yıldır ürün aldıklarını belirterek, “Geçtiğimiz yıl 48 ton zeytin hasat edildi, bu yıl ise 60 ton bekliyoruz” dedi. Bakioğlu, zeytin ağaçlandırma sahasından elde ettikleri gelirle Ege Bölgesi’ne yeni ormanlar kazandırdıklarını söyledi. Dileyen doğaseverler Ege Orman Vakfı zeytinlerini Tansaş mağazalarından, zeytinyağlarını ise Vakıf’tan temin edebiliyor. Zeytinden elde edilen gelir yine ağaçlandırmada kullanılıyor.

  Temizocak reklamı Kral Dairesi’nde

  TÜRKİYE’nin en köklü mücevher firmalarından Temizocak A.Ş., 2009 - 2010 sezonuna yepyeni bir reklam kampanyası ile başlıyor. Darma Ajans’ın yapımcılığında yürütülen kampanyanın ilk reklam çalışması, izmir’in en prestijli oteli Hilton’un Kral Dairesi’nde İzmirli fotoğraf sanatçısı Nitsa Çukurel tarafından gerçekleştirildi.

  Lezzet ustaları Orkide’nin konuğu

  YAĞ seminerleriyle sektörel bilinçlenmeye katkıda bulunan Orkide Yağları, Hüseyin Yılmaz başkanlığındaki izmir Aşçılar Derneği üyelerini ağırladı. Endüstriyel Ürünler Satış Müdürü İbrahim Şener ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil Küçükbay’ın evsahipliği yaptığı buluşmada, şeflere Orkide’nin geniş ürün yelpazesi içinde yer alan ayçiçek, mısır, zeytinyağı, kanola ile endüstriyel pazara yönelik olarak ürettiği ürünleri tanıtıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı