Ege Haberleri

EGE

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  28.08.2009 - 21:02 | Son Güncelleme:

  Stonerock zincir kuracak

  İZMİRLİ işadamı Yavuz Taşkaya’nın sahibi olduğu Stonerock Ayakkabı Mağazaları Selway Alışveriş Merkezi, Bostanlı, Hatay ve Bodrum’dan sonra Alsancak’ta da hizmet vermeye başladı. Dünyaca ünlü Tiger, New Balance, Tommy Hilfiger, UGG, Steve Madden, Sperry, Clarks, Replay, Sebago, Lumberjack ve Converse gibi ayakkabı markalarını bünyesinde bulunduran Stonerock, İzmirliler’i giydiriyor. Yavuz Taşkaya, “Ekonomik krizde birçok işyeri ve fabrika kapanırken biz emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

  45 aboneye 45 hediye

  MANİSAGAZ AŞ, doğalgaz kullanımını artırmak amacıyla 15 Kasım 2009’a kadar abone olanlardan 45 kişiye hediye verecek. En büyük hediye otomobil olacak. Manisagaz Bölge Müdürü Bekir Selçuk, , “Şirketimiz, milli piyango İdaresi’nden alınan izinle bu kampanyayı başlattı. Manisa il kodunun 45 olması dolayısıyla bu sayı baz alındı” dedi. Selçuk, bir adet FIAT Albea Sole, 5 değişik markada 14 adet kombi ve 30 adet doğalgaz sobası hediye edeceklerini açıkladı. Çekilişin 11 Aralık 2009’da Kültür Sitesi Lale Salonu’nda noter huzurunda yapılacağını belirten Selçuk, hediyelerin 25 Ocak 2010 tarihinde sahiplerine teslim edileceğini belirtti. Selçuk, 28 bin 200 adet abone bulunduğunu söyledi.

  Hong Konglu işadamına süper yatYaşar ANTER (DHA)BODRUM’da Ege Yat A.Ş. tarafından yapılan 57 metre uzunluğundaki 15 milyon Euro’luk yat, Hong Konglu bir işadamına teslim edilmek üzere Monaco’ya gönderildi. İki yılda yapılan “Montigne” isimli üç direkli, yelkenli, ahşap gulet, altısı suit misafir kabini olmak üzere toplam 12 kabine sahip. Saatte 25 deniz mili yapabilen yatın fransa’da mavi yolculukta kullanılacağı belirtildi. Dış mimarisini gemi mühendisleri Yavuz Mete ve Tansel Taşkıran, iç dizaynını ise Sinan Özer ve mimar Osman Aslandere’nin yaptığı yatta Bodrum ve Honk Kong özelliklerini yansıtan figürler ve detaylar kullanıldı. Krize rağmen mega yatları yapmayı sürdürdüklerini ve dünyanın dört bir yanından teklif aldıklarını belirten Ege Yat Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Özer, “Bir zamanlar 12 metrelik süngerci ve balıkçı kayıklarını yapmakta güçlük çeken Bodrum tersaneleri artık dünyanın dört bir yanında zengin turistleri” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı