Ege Haberleri

EGE

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  23 Ağustos 2009 - 22:32Son Güncelleme : 23 Ağustos 2009 - 22:32

  Eko ev dönemi başlıyor

  Eray ARPAŞİN / izmir, (DHA)

  izmir’de ilk defa üretimi başlatılan doğaya saygılı Ekolojik Ev Projesi hayata geçiyor. izmir’in tanınmış mimarlarından Tamer Aksüt’ün uzun zamandır üzerinde çalıştığı proje tamamlandı. Satış ve tanıtımı izmir Koçak Gayrimenkul Bankası tarafından yapılacak olan, ekolojik prensiplere dayalı, doğal ve sürdürülebilir malzemelerle üretilen evlerden biri, İnciraltı Engelliler merkezi Otoparkı içinde davetlilere tanıtıldı. Tanıtım kokteylinde katılan davetliler kırk metrekarelik eko-evi gezerek bilgi aldı. Projenin altında imzası bulunan Mimar Tamer Aksüt, “Esnek modüler yapıda üretilen tüm parçalar çevre dostudur. Başlangıç olarak dört ayrı tipte üretilecek olan modüller, birbiri ile rahatça uyum sağlayabiliyor. İstenilen araziye kolayca nakledilip bir hafta gibi kısa bir sürede monte edilen eko evlere tüm dünyada artarak büyüyen bir ilgi var” dedi.

  En iyi otel ödülü Club Alla Turca’ya

  MUĞLA’nın Ortaca İlçesi’ne bağlı Dalyan Beldesi’nde 2000 yılından bu yana hizmet veren 86 odalı Club Alla Turca, Avrupa’nın en geniş katılımlı tatil yorumları web sitesi olan Zoover Holiday Reviews’da misafirlerin oylarıyla bölgesinde ve kategorisinde en iyi otel seçildi. 4 yıldan beri Club Alla Turca dünyanın en büyük tur operatörleri arasında yer alan Thomas Cook tarafından verilen “En İyi Hizmet” ödülünü 2004, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında almıştı. Otelin son ödülle birlikte hizmette bulunduğu 9 yılda toplam ödül sayısı 14 e ulaştı.

  Hewlett Packard Alaçatı’dan geçti

  ? DÜNYANIN en büyük teknoloji firmaları arasında yeralan ve bu yıl Türkiye’de 20. yaşını kutlayan Hewlett Packard (HP) yeni ürünlerini tanıtmak için çıktığı dünya turu kapsamında Alaçatı’ya geldi. 1 Temmuz 2009 tarihinde İspanya’dan başlayan tur kapsamında Alaçatı Active Sörf Merkezi’ne gelen HP tırında en son teknoloji ürünleri tanıtıldı. HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Pazarlama Müdürü Uğur Çağlar ve ekibinin gerçekleştirdiği tanıtımla ziyaretçilere 8 yeni model hakkında bilgi verildi, ürünler standa gelen tatilciler tarafından denendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı