Ege Haberleri

  Ekonomiden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  10.08.2009 - 21:34 | Son Güncelleme:

  Korumar Hotel’e en iyi ödülü

  KUŞADASI’nın gözde otellerinden Korumar Hotel De Luxe, yurt dışından bir ödül daha kazandı. Dünyanın 15 ülkesinde ulaşılabilen, 2008 yılında sadece Hollanda’da 52 milyon kişi tarafından ziyaret edilen www.zoover.nl adlı sitede Korumar’da konaklayan 883 kişinin doldurduğu memnuniyet anketi sonucunda 10 puan üzerinde 9 alarak Kuşadası’nın “En İyi Ödülü”nü aldı.

  Tatil evi gibi

  Tesis Müdürü Tacettin Özden, dünya üzerinde 845 bin otel, kamping, tatil köyü, cruise gemisi, tatil evi gibi 900 binden çok misafirin tatil yorumu bulunan bu sitede yüksek puan almanın sevinicini yaşadıklarını belirterek, “Dünyanın birçok tur operatörünün yer aldığı, tarafsız ve bağımsız bir web sitesi olan Hollanda kökenli Zoover Holiday Reviews tarafından bu ödüle layık olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

  Marport’a dev konteyner gemisi

  ARKAS Liman Hizmetleri Grubu çatısı altında faaliyetini sürdüren Türkiye’nin tek derin su konteyner terminali Marport, dev bir konteyner gemisi daha ağırladı. Liberya bandıralı “MSC Roma” adlı super-post panamax konteyner gemisi yunanistan’ın Pire Limanı’ndan yola çıkıp Çanakkale Boğazı’nı geçerek Marport’a yanaştı.

  Süper gemileri ağırladı

  337 metre uzunluğunda 45,6 metre genişliğinde olan 107 bin 849 grostonluk MSC Roma gemisi 9.178 TEU kapasiteye sahip. Marport Temmuz ayında da Türkiye’ye gelen ilk “süper Post-Panamax” konteyner gemisi olan MSC Sindy’yi ağırlamıştı.

  Beyoğlu’nda tanıtım

  Özcan DURUSOY / BULDAN, (DHA)DENİZLİ’nin geleneksel el ve ipek doku-malarıyla ünlü ilçesi Buldan, istanbul Beyoğ-lu’nda tanıtılıyor. Geleneksel el sanatlarının yaşatılması, bu sanatları halen sürdürenlerin desteklenmesi, gelecek nesillere aktarılması ve korunması amacı ile Kültür Turizm Bakanlığı ve Beyoğlu Belediyesi tarafından istanbul Taksim Gezi Parkı’nda dün başlayan dokuz günlük Altıneller Geleneksel El Sanatları Festivali’ne, Buldan’dan dokuma ustası Halk Eğitim Merkezi eski Müdürü Selahattin Kaçanoğlu kalabalık bir ekiple katıldı. Her türlü tekstil ürünlerinin tanıtım ve sunumu yapılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı