Züchex Fuarı 5-9 Eylül'de

Hürriyet Haber
29.08.2012 - 10:02 | Son Güncelleme:

23’üncü Züchex Uluslararası Züccaciye & Hediyelik Eşya ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı 5-9 Eylül tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor.

 Züccaciye ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı imalatçı, ihracatçı, ithalatçı ve distribütörler, zincir mağazalar, toptancılar ve perakendecileri bir araya getirecek olan fuar, bu sene daha da büyüyerek yaklaşık 100 bin metrekare alanda gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl 32 bin kişinin ziyaret ettiği fuara bu yıl Azerbaycan, BAE, Cezayir, Gana, Gürcistan, İran, Hırvatistan, Kazakistan, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Mısır, Moldova, Polonya, Suudi Arabistan,Şili, Rusya Federasyonu, Umman, Ürdün, Tunus ve Yunanistan’dan gelecek olan alım heyetleri iştirakiyle 60 bin ziyaretçi bekleniyor.

Ekonomi Bakanlığı’ndan destek

Yaklaşık 700 firmanın katılacağı Züchex’te, ihracatın artması ve ihraç ürünlerinin çeşitlendirilmesi amacıyla çeşitli araştırmalarda bulunan Ekonomi Bakanlığı’ndan da destek geldi. Türk ekonomisine 2 milyar dolarlık katkı sağlayan fuara Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) desteği ve İhracatçılar Birlikleri (İMMİB) ile toplam 22 ülkeden kurum ve kuruluş temsilcileriyle, firma yetkililerinden oluşan Alım Heyetleri ve Ticari Ataşelikler kanalı ile satın almacılar iştirak edecek.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı